Müzik Aletleri Nasıl Çalınır

2 Farklı Müzik Kutusu Akor Bilgisi

2 Farklı Müzik Kutusu Akor Bilgisi

Emircan İğrek tarafından yazılıp bestelenen Müzik Kutusu akor bilgisi çok sık araştırılan besteler arasındadır. Şarkı içinde hem bir hüzün hem de bir hareketlilik bulundurması ile her yaştan bireyin ilgisini ve beğenisini çekmiştir. Gitar başta olmak üzere ukulele müzik aletinde de aktif olarak çalınmak istenen parçalar arasında girmiştir.

Müzik Kutusu Akor
Müzik Kutusu Akor

Emircan İğrek, geçmiş zamanlardan beri şarkılarını besteleyerek hayranlarına duyurmaktadır. ‘Köpeğiyiz bu sevdanın’ diyerek çıktığı bu yolculukta geçtiğimiz yıllarda başta Nalan olmak üzere daha fazla kitlelere yayıldı. Ancak kendisinin ilk ciddi parçaları arasında yer alan Müzik Kutusu şarkısının sevenleri hala bulunmaktadır. İzlenme sayılarında da görüldüğü üzere sevenleri tarafından dinlenmenin yanı sıra çalınmaya da çalışılır.

Emircan İğrek Müzik Kutusu Akor

Gitara çok hâkim olan ya da yeni başlayan kişilerin rahat bir şekilde ortaya koyabileceği Müzik Kutusu şarkısı başta başlangıç aşamasında olanlara çok uygun bir parçadır. Şarkının belirli bir ritim üzerinde çeşitlilik yaşanmadan ilerlemesi akor konusunda zorlayıcı bir duruma sahip olmamasını sağlamaktadır. Müzik Kutusu akor bilgileri edindikten sonra varsa bilmediğiniz akorların çalınışına bakarak kısa sürede çalmaya başlayabilirsiniz.

 

Müzik Kutusu parçasını yerine getirebilmeniz için basit düzeyde bilmeniz gereken akor sayısı üç olmaktadır. Am, Gm ve Dm akorları parçayı hayata geçirmeniz için yeterli olacaktır. Özellikle internetten videolara bakarak hangi kelimede hangi akora geçeceğiniz konusunda daha net bilgiye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda görsel efektler sayesinde de kolay algılayabilirsiniz.

Müzik Kutusu Ukulele Akor

Gitar kullanan ya da gitar çalmakta zorlanan kişilerin popüler olarak yöneldiği müzik aletleri başında ukulele gelmektedir. Müzik Kutusu akor bilgisi ukulele bazında öğrenildikten sonra ortaya koyulabilir. Üstelik ukulelenin daha kısa sap ve perde sayısına sahip olması çalma konusunda rahatlığı oluşturacaktır. Küçük yaşta bireylerin de rahatlıkla deneyebileceği parçalardan birisi olmasını sağlamaktadır.

 

İlgili Makaleler

Ukulele kullanan kişilerin de gitar konusunda olduğu gibi öncelikle ukulele çalmayı bilmesi ve aynı zamanda akor okumayı bilmesi gerekiyor. Akor bilginiz yoksa öncelikle akorları nasıl okumanız gerektiğini öğrenmelisiniz. Nota bilgisini daha iyi öğrendikten sonra hangi telde hangi parmağın yer alacağını daha kolay kavrayacağınızdan gördüğünüz akorları çalmanız da bu yönde pratikleşecektir.

ukulele

Ukulele çalmayı en iyi şekilde bilmenize gerek yoktur. Akor bilginizi biraz geliştirdikten ve Müzik Kutusu akor bilgilerini elde ettikten sonra ukuleleyi elinize alıp hemen çalabilirsiniz. Burada her müzik aletinde olduğu gibi bir anda çok fazla çalışma değil her gün düzenli çalışma sergilemelisiniz. En geç 1 hafta içinde parçayı rahatlıkla çalmanız mümkün olacaktır.

Müzik Kutusu Akor
Müzik Kutusu Akor

Düzenli çalışmanın aynı zamanda akorlar arasında geçişi de kolaylaştıracak bir unsur olacaktır. Videolarla ya da görsellerle destekleyeceğiniz öğrenme stilinizi kendinize göre geliştirebilirsiniz. Genelde videolar üzerinden gitar ya da ukulele bilen kişilerce akor bilgileri tek tek açıklanarak aktarılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu