Telli Enstrümanlar

2021 Akustik Gitar Fiyatları Ne Kadar?

Akustik Gitar Fiyatları 2021 Güncel Bilgileri

Gitar almaya karar verdiyseniz doğru ve kaliteli sitelerden akustik gitar fiyatları konusunda bilgi edinmeniz gerekmektedir. Gitar satışları bilinen e-ticaret sitelerinden yapıldığı gibi aynı zamanda müzik aletini özellikle satan kişiler tarafından da sağlanmaktadır. Burada tamamen kişinin sahip olduğu maddi imkanlar, almak istediği model ve markaya göre değişiklik göstermektedir.

Akustik Gitar Nedir?

Akustik Gitar Nedir?

Akustik gitar klasik gitarlara göre farklılıkları içermektedir. Sahip olduğu tel sayısı konusunda eşitlik bulunur. Ancak bunun yanı sıra farklılığı gitarda kullanılan tel türü oluşturacaktır. Klasik gitarlarda ince ancak metal teller tercih edilir. Akustik gitarlarda ise kalın ve plastik/naylon teller kullanılır. Böylece iki gitarda oluşturulacak seslerde farklılıklar oluşmaktadır.

2021 Akustik Gitar Fiyatları

Akustik gitar fiyatları araştırıldığında değişik fiyatlara denk gelebilirsiniz. Çünkü fiyatlandırma da farklılık oluşturacak temel unsurlar mevcuttur. Gitar fiyatları:

  • Gitarın yapıldığı ağaç,
  • Gitarın markası,
  • Oluşturulan modelleme,
  • Üzerine varsa yapılan baskılar,
  • Renk tercihine göre farklılık oluşturmaktadır.
Akustik Gitar Fiyatları
Akustik Gitar Fiyatları

İlginizi Çekebilir: 2021 Yılında Gitar Eğitim Nasıl Alınır?

Akustik gitarların genel piyasası incelendiğinde en azından kendinize uygun bir model bulabilirsiniz. Çünkü müzik aletlerinde olduğu gibi gitarlarda da uygun fiyatlılar, başlangıç için gitarlar ve profesyonel gitar modelleri mevcuttur. Fiyatlara genel bir göz gezdirildiğinde 500 TL ile başlangıç yapan fiyatlar 4000 TL ve üzerine dahi çıkabilmektedir. Kişiler kendi tercihine göre alım sağlayabilir.

Akustik Gitar Fiyatları 2. El

Gitarların sıfırdan üretildiği anları ve buna göre satış fiyatları yüksek belirtilmektedir. Maddi imkânları bu derece olmayan ya da bu kadar para vermek istemeyen kişiler ikinci ele başvurur. Akustik gitar fiyatları 2. el ücretleri sıfırdan satılan gitarlar ile kıyaslandığında ciddi farklılıklar oluşmaktadır. Gitarda ciddi bir problem olmadığı müddetçe kişiler tarafından rahatlıkla satın alınıp kullanılabilmektedir.

Akustik Gitar Fiyatları 2. El
Akustik Gitar Fiyatları 2. El

İlginizi Çekebilir: Gitar Öğrenme Programları Nelerdir? 

İkinci el gitar ya da farklı müzik aleti alırken çok dikkatli olmak gerekir. Önceki kullanıcının gitara nasıl davrandığı bilinmediği durumlarda istenmeyen sonuçları yaşayabilirsiniz. Gitar telleri ya da genel olarak sap, gövde kısmında sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlar gitarda ses çıkarma, doğru sesi elde etme konusunda problem yaratır. Hem verdiğiniz paraya değmeyecek bir durumdur hem de kullanışlı olmayacaktır.

Akustik Gitar Fiyatları 2. El

Akustik gitar fiyatları 2. el satışlarında görebileceğiniz fiyatlarda da farklılıklar bulunabilir. Gitarın durumuna göre satıcılar tarafından bir maddi meblağ belirlenir. İkinci el fiyatları 200-300 TL üzerinden başlayabilmektedir. En üst fiyatlar genellikle 2000 TL ile sınırlı olabilmektedir. Sahip olduğunuz imkânlar doğrultusunda ikinci el gitarlara internet üzerinden ulaşabilirsiniz. Ancak daha önce kullanılmış bir gitar almak konusunda kararlıysanız bizzat elden gitarı almanızı öneriyoruz. Böylece gitarı önceden inceleme fırsatı yakalayabilirsiniz.

 

 

3 Yorum

  1. Gitar ile ilgili araştırmak istediğim tüm bilgiler resmen bu blog yazısında gerçekten çok işime yarayan ve emek verildiği belli bir yazı olmuş.

  2. Gitar ile tüm merak ettiğim herşeyi bu blokta toplamışsınız bana çok yardımcı oldunuz bu konuda bilgilendirdiginiz için teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu