Nefesli Müzik Aletleri

2021 Ney Fiyatları Ne Kadar?

Ney Fiyatları Nedir? Ney Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ney fiyatları, ney satın almak ve çalmak isteyenler için merak konusu oluşturmaktadır. Müzik aleti fiyatları müzik aletinin türüne, yapılma aşamasına ve markasına göre değişiklik gösterecektir. Bu yüzden satın almadan önce bazı noktalara dikkat ederek hareket etmek daha doğru olacaktır. Özellikle ney konusunda bir geçmişiniz yoksa ya da sınırlıysa yüksek fiyatlı bir ney almak doğru olmayabilir. Tamamen kişisel planlamaya göre hareket etmek daha doğru olacaktır.

Ney Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Ney almadan önce dikkat edilecekler konusunda bilgi sahibi olursanız daha doğru tercih yapabilme hakkında sahip olursunuz. Öncelikli olarak ney müzik aleti konusunda ne kadar bilgi sahibi olduğunuzu gözden geçirmeniz etkili olacaktır. Ney bilginize göre müzik aleti seçmeniz oluşturacağınız masraf için de belirleyici bir unsurdur. Sadece net değil tüm müzik aletleri için aynı durumu etkili kılabilirsiniz.

Ney Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Dikkatinizi Çekebilir: 4 Farklı Ney Çalma Püf Noktaları 

Ney fiyatları konusunda en etkili olan unsur müzik aletinin profesyonellik derecesi olmaktadır. Bir ney müzik aleti ne kadar gelişmiş özelliklere sahipse o derece fiyat yüksek olmaktadır. Özellikle başlangıç seviyesindeki müzik aletleri daha uygun fiyatlı olacağından dolayı rahatlıkla satın alabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı olmak şartıyla her yaştan bireyin de bu müzik aletini elde edip çalma deneyimi kazanmasına sebep olabilmektedir.

Müzik aletleri üretimi yapan markalar fiyat belirleme hususunda elbette etkili olacaktır. Bilinmiş markalara ait müzik aletleri almanız bütçenizi büyük bir doğrultuda genişletmenize sebep olabilir. Ancak her ne kadar fiyatlandırması fazla olsa da yıllarca kullanıma uygun olmakla birlikte en doğru ses çıkarmaya da sahip olur. Genelde ergonomik yapılarıyla da çalma esnasında rahatlık sunacağı kesin olmaktadır.

Profesyonel Ney Fiyatları

Profesyonel Ney Fiyatları
Profesyonel Ney Fiyatları

Profesyonel ney fiyatları araştırması yaparken genelde çalma geçmişi olan ve yıllarca deneyim elde etmiş kişiler etkin rol oynamaktadır. Profesyonel neyler ülke ve dünya genelinde bilinen markalar tarafından üretilmekle birlikte en doğru sesi çıkaran müzik aletlerini oluşturur. Markaların sayısı fazla olduğundan fiyatlandırmalar değişiklik göstermektedir. 500- 650 TL en başlangıç seviyesi fiyatı olurken daha pahalıları da olmaktadır.

Kız Ney Fiyatları

Kız Ney Fiyatları

Dikkatinizi Çekebilir: Kaval Nedir? Nasıl Çalınır? 

Kız neyler, nısfiye ney olarak adlandırılmaktadır. Üflemeli çalgılar kendi içerisinde farklı müzik aletlerine ayrılırken ney müzik aleti de alt dallara ayrılmaktadır. Neylerin belirli bir boyutu bulunurken bunlardan daha küçük nısfiye neyler mevcuttur. Nısfiye neyler neylere nazaran çok daha küçük neylerdir. Küçük çocukların kullanımı için de uygundur. Fiyatları da bu doğrultuda giderek uygunlaşmaktadır. 200 TL başlangıç fiyatı olarak belirtilmektedir.

Plastik Ney Fiyatları

Plastik Ney Fiyatları

Neyler farklı maddelerden üretilmektedir. Plastik kullanımı müzik aletlerinin üretimi sırasında en çok kullanılan maddeler arasında yer aldığından ney de bundan etkilenmiştir. Plastik kullanımı her ne kadar çok basit, başlangıç seviyesi olarak düşünülse de plastik kullanımı ile elde edilmiş çok profesyonel ney müzik aletleri de bulunmaktadır. Bu yüzden plastik ney fiyatları en geniş fiyatlandırma aralığına sahiptir. 100 TL ile başlangıç fiyatları görebilirken profesyonel plastik üretimi 800 TL etiketleri de görebilirsiniz.

Kamış Ney Fiyatları

Kamış Ney Fiyatları

Ney müzik enstrümanı en çok kamış maddesinden üretilmektedir. Kamışa verilen boyutlandırma, nefes deliklerinin açılması ile herkesi kendine hayran bırakan o müthiş ses ortaya çıkar. Kişilerin bu müzik aleti alımı sırasında ya da incelerken en çok rastladığı tür de kamış ney fiyatlarıdır. Bu yüzden piyasa içerisinde en çok üretiminin gerçekleştiği ney türüdür. Kamış ney fiyatları doğru ve kaliteli üretilen bir markadan, satıcıdan alındığında en düşük 300 TL ile fiyat açılışı yapmaktadır.

Ney Satın Al

Ney sesine hayran olan ve en kısa zamanda bir müzik aleti ile uğraş göstermek isteyen her birey ney fiyatları konusunda araştırma yaptıktan sonra satın alma seçeneklerini değerlendirir. Yapabileceğiniz ilk unsur elbette akıllara da gelebileceği gibi internet üzerinden satın almaktadır. Eğer daha önce müzik aleti kullandıysanız gerekli tecrübeye sahipseniz internetten güvenilir adresler aracılığı ile alabilirsiniz. İlk defa alışveriş yapmak için ise biraz riskli olabilir.

Ney Satın Al

Hangi müzik aleti olduğu fark etmeden en doğru yöntem ise bizzat müzik aleti satışı yapan mağazalar aracılığı ile alışveriş yamak bulunur. Müzik aletini inceleme, deneme ve dokunma fırsatı bulabileceğiniz gibi iade ya da sorun olduğunda dönüş yapabileceğiniz bir muhattabınız olması avantaj sağlayacak unsurlar arasındadır. Ney satın aldıktan sonra ney notaları araştırarak pratik yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu