Müzik Aletleri Marka / Model Karşılaştırmaları
Trend

2021’in En İyi Bateri Davul Markaları

Hangi Bateri Markası Daha İyi?

Bu yazımız, kaliteye dayalı en iyi 10 bateri-davul markaları rehberini içermektedir. Bu markalar hem yeni başlayanlar hem de profesyonel davulcular için harikadır ve çoğu, çeşitli bütçelerde akustik bateri davul setleri sunar. Her biri için her bir davul markasını tartışacağız ve ayrıca her biri için başlangıç ​​ve orta davulcular için çok uygun olacak popüler bir davul seti modeli önereceğiz.

1. Pearl Drums Bateri- Davul Markası

Bateri Davul Markaları
Bateri Davul Markaları

 

 • Hem başlangıç ​​hem de profesyonel davulların en bilinen markalarından biri.
  Pearl Drums, Katsumi Yanagisawa tarafından Japonya’da (1953) kurulan Pearl Musical Instrument Company tarafından üretilmektedir.
 • Sonraki birkaç on yıl, rock’n roll çılgınlığının tüm dünyayı sardığını gördü ve Pearl davul kitleri bu uzun yolculuğu beraberinde getirdi.
 • Bugün, başlangıç ​​seviyesi dostu Midtown serisini, çok beğenilen giriş seviyesi Roadshow serisini ve Reference Series ve Masterworks Series gibi üst düzey davul setlerini üretiyorlar.
 • Ayrıca akustik Pearl davul örnekleri ve perküsyon seslerinden oluşan (Korg ile ortak oldukları) büyük bir kitaplık sunan e/Merge elektronik kitini de yapıyorlar.
 • Pearl, Ian Paice (Deep Purple), Eric Singer (KISS) gibi geçmiş yılların büyük davulcuları ve Joey Jordison (Slipknot), Mike Mangini (Dream Theatre) ve Dennis Chambers (Niacin) gibi modern efsaneler tarafından onaylandı.
 • Roadshow-5, giriş seviyesi davulcular ve yeni öğrenciler için mükemmel bir seçenektir.
 • Ancak bazı basit yükseltmelerle, her düzeydeki uzmanlığı barındırabilir ve stüdyoya hazır bir davul seti gibi ses çıkarabilir.
 • Bu, ilk davulculuk yıllarınız için harika bir yol arkadaşı olabilir.

2. Yamaha Davul Markası

Bateri Davul Markaları
Bateri Davul Markaları

 

 • Davul markaları arasında yer alan Yamaha Davul Markası Hem akustik hem de elektronik davul setlerinde büyük bir marka.
 • Yamaha dünyanın en büyük müzik aleti üreticilerinden biridir.
 • Uygun fiyat etiketlerine sahip yüksek kaliteli davul setleri ve donanım üreticisi olarak sahip oldukları büyük itibardan büyük gurur duyarlar.
 • Yamaha RYDEEN Serisi, en iyi giriş seviyesi ürünlerinden biridir ve Oak Custom Serisi, en özellikli tekliflerinden biridir.
 • Ayrıca, ultra düşük frekansları kaydetmek için tekme kabuğunun içine yerleştirerek stüdyolarda kullanılan ters kablolu bir hoparlör olan Yamaha Subkick’i de icat ettiler.
 • Stage Custom serisi, yeni başlayanlar ve orta seviyeler için satın alabileceğiniz en iyi kitler arasında üst sıralarda yer alır.
 • Düşük gürleme ve geliştirilmiş süreklilik, bunu yankılanan tonlara ve bol netliğe sahip güçlü bir kit haline getirir.
 • Bu ürün, her tür veya uzmanlık düzeyine eşlik edebilecek, marka bilinirliği yüksek, genel amaçlı bir bateri setidir.

3. TAMA Davul Markası

 

 • Davul markaları arasında yer alan Tama, davul setleri ve davul donanımı için büyük bir markadır.
 • İster giriş seviyesi Imperial Star serisini ister üst düzey Starclassic serisini tercih edin, kusursuz sanatlarını ve detaylara gösterilen özeni suçlamak zordur.
 • Tama geliştikçe katalogları da gelişti. Bugün, davul donanımı ve Iron Cobra gibi çok sevilen pedalları üretmeleri ile aynı derecede iyi tanınmaktadırlar.
 • Imperialstar, kavak kabukları, Meinl hi-hats/ziller,
 • Tama donanımı ve bir Iron Cobra HP200P pedalı ile oldukça uygun fiyatlı bir davul seti ile giriş seviyesi pazarında harika bir seçenektir.
 • İyi bir uygulama ve performans kiti arayan hem başlangıç ​​hem de orta seviye davulcular için harika. Ve bazı iyi düşünülmüş yükseltmelerle, kayıt veya turne için kolayca kullanılabilir.

 

4. DW Davul Davul Markası

 

 • Davul markaları arasında yer alan DW (Drum Workshop) Kaliforniya, ABD merkezli bir Amerikan davul üreticisidir.
 • İster inanın ister inanmayın, şirket Don Lombardi ve öğrencisi John Good tarafından Don’un kirayı ödemesine yardımcı olmak için küçük bir davul özel ders stüdyosunda kuruldu. Onlar farkına varmadan, DW tek odalı bir üreticiden kıtadaki en büyük davul seti ve donanım üretim birimlerinden birine dönüştü.
 • Bugün Gretsch Drums, Ovation Guitars, LP ve diğerleri gibi şirketleri satın aldılar. Şöhretteki bu meteorik yükseliş, küresel pazarda verimliliklerinin, yenilikçiliklerinin ve popülerliklerinin bir kanıtıdır.

5. PDP (DW’nin bir alt markası)

Davul markaları arasında yer alan DW, orijinal marka adı altında giriş seviyesi ve step-up kitleri üretmek yerine, alt marka olarak PDP kullanır.

İlgili Makaleler

Bunu yaparken, DW, birinci sınıf marka imajını sulandırmadan mükemmel giriş seviyesi teklifler yaratmak için bilgi ve teknolojilerini kullanmaya devam ediyor.

Yirmi yıl önceki konseptinden bu yana PDP, 805, Z5, X7, EZ ve Mainstage gibi çeşitli davul hatları piyasaya sürdü. Ayrıca özel trampet, davul donanımı ve tek ve çift davul pedalları da üretiyorlar. Düşük kaliteli Player Serisi ve yüksek kaliteli Platinum Serisi en çok satan ürün grupları arasındadır.

PDP davulları Jordan Mancino (As I lay Dying), Chad Smith (RHCP), Johnny Rabb (Collective Soul), Eric Hernandex (Bruno Mars) ve James Sullivan (Avenge Sevenfold) tarafından kullanılmıştır.

 

6. Sonor Davul Markası

Davul markaları arasında yer alan Sonor, bu Alman devi, Johannes Link tarafından 1875 yılında bir davul üreticisi olarak kuruldu. Sonor sesi, hard rock ve heavy metal çağında çok popülerlik kazandı. Güçlü ve keskindi; dış kısımda mobilya sınıfı kat kullanımından ve kalın kayın ağacından kabuklardan geldi.

Trendler değiştikçe Sonor, sesini ‘Lite’ serisi olarak sattıkları üretici modern mermilere dönüştürdü. Şirket ürünlerini sürekli olarak yeniledi ve davul pazarını sürekli olarak taze ve yeni ürünlerle yeniden tanımladı. Popülerlikleri, giriş seviyesi SQ1 davul setlerinin ve sundukları üst raf Prolite serisinin satışlarına yansır. Her tür davul donanımı ve eleştirmenlerce beğenilen Perfect Balance Jojo Mayer imzalı bas pedalı üretiyorlar.

AQ2, sade bir tavır sergileyen ve akılda kalıcı tonlar üreten orta seviye bir hareket kitidir. AQ2 serisi, farklı boyutlarda beş kabuk paketi arasından seçim yapmanıza olanak tanır ve bunlar arasında Bop, 18” bir bas davul ile birlikte gelir. Böylece davul seti, Sonor’un tüm modern revizyonlarını spor eder ve siz büyüdükçe size hizmet etmeye devam etmek için kolayca yükseltilebilir.

7. Ludwig Davul Markası

Davul markaları arasında yer alan Ludwig Drum Company, 1909 yılında Theobald Ludwig tarafından Chicago, ABD’de kuruldu.

Küçük bir davulcu olarak başladılar ve ilk elli yıl boyunca yavaş ama istikrarlı bir hızla büyüdüler ve 60’ların ortalarında küresel bir üne kavuşan meteorik bir yükseliş gördüler. Bu, Beatles’ın davulcusu Ringo Starr’ın 60’larda Ludwig’i desteklemesi gerçeğiyle körüklendi. Söylemeye gerek yok, o zamandan beri vahşi bir yolculuk oldu. Bugün Ludwig, davulları, perküsyonları ve donanımıyla dünya çapında tanınmaktadır. Tarih boyunca Ludwig ürünleri, Black Beauty Snare, dengeli aksiyon timpani, BreakBeats ve Questlove’dan The Pocket Kit (çocuklar için) gibi.

Ludwig’i oynayan bazı ünlü davulcular arasında Neil Peart (Rush), Peter Criss (KISS), Barriemore Barlow (Jethro Tull), Carton Barrett (Bob Marley), Clive Burr (Iron Maiden), Bill Kreutzmann (Grateful Dead) ve Joey yer alıyor. Kramer (Aerosmith).

Ludwig Element Evolution 5 parçalı davul seti, makul bir fiyat etiketi ile kaliteli bir settir. Bu gülünç derecede yüksek değerli set, Zildjian ZBT bronz zilleri içeren yüksek performanslı, kaya gibi sağlam bir kittir. 2 katlı Remo Pinstripe kafaları, standart stok davul kafalarının çoğundan daha iyi performans gösterir.

8. Gretsch Davul Markası

Davul markaları arasında yer alan Gretsch, Brooklyn, New York’ta mütevazı bir müzik dükkanında doğdu.

1883 yılında bir Alman göçmeni olan Friedrich Gretsch tarafından kurulmuştur. Davul setleri Stop rozeti, Kare rozet, Yuvarlak rozet ve Yıldönümü rozetleri ile gösterilen benzersiz tasarımlara sahiptir. Her serinin, Gretsch Drums’ın 130 yıllık evriminde bir dönemi temsil eden kendi ikonik görünümü ve sesi vardır. Gretsch işçiliği, en çok satan giriş seviyesi kitlerinden biri olan ve USA Custom serisinin üst düzey büyüsü olan Renegade Serisinde kendini gösterir.

 

Gretsch’in Catalina Club serisi, uygun fiyatlı bir davul setinde çok yönlü ve zengin tonların ve birinci sınıf donanımın altın madenidir. Kit dayanıklıdır ve peluş Ceviz Sır kaplamalı şık bir tasarımda paketlenmiştir. Mütevazı fiyatına rağmen, M7CB harika bir ses, güvenilir bir set ve bir davulcu olarak büyümenize ve evriminize sadık kalacak sağlam bir donanım elde etmek için anında bir çözümdür.

9. Mapeks Davul Markası

 

Davul markaları arasında yer alan Mapex, Music And Percussion Excellence’ın kısaltmasıdır.

Horizon, Voyager, MyDentity, Saturn, Orion, Mapex M ve Black Panther Series’i içeren Çin’de yapılan 7 hat davul üretiyorlar.

Mapex davul setleri, stok Remo davul başlıklarıyla birlikte gönderilir. Orta seviye fiyat etiketlerine rağmen, çoğu Mapex kiti sahne ve stüdyoya hazır ses sunar. Chris Adler (Lamb of God) Black Panther’a geçtiğinde ve kayıtları için kullanmaya başladığında dünya çapında tanınırlık kazandılar.

Mapex Kitleri, Josh Devine (One Direction), Dom Famularo, Tony Coleman (BB King) ve Chris Pennie (Fight Mannequins) gibi kayda değer sanatçılar tarafından kullanılmıştır.

Mapex’in orta seviye AR638 modeli, uygun bir fiyat noktasında stil ve yenilikle doludur. Mapex Armory Line, hibrit mermileri (akçaağaç ve huş ağacı), benzersiz kaplaması ve kavisli yatak kenarları (SONIClear) için orta sınıf fiyat aralığında oldukça ünlüdür. Son derece imrenilen bir vuruş ve tom sesi ile dayanıklı, sahneye hazır bir kit elde edersiniz. Birkaç küçük yükseltmeyi tercih ederseniz, bu altı parçalı davul setini rakiplerinden iki kat daha iyi performans gösterecek şekilde kolayca kurabilirsiniz.

10. Mapeks Davul Markası

 

Mapex, Music And Percussion Excellence’ın kısaltmasıdır. Horizon, Voyager, MyDentity, Saturn, Orion, Mapex M ve Black Panther Series’i içeren Çin’de yapılan 7 hat davul üretiyorlar.

Mapex davul setleri, stok Remo davul başlıklarıyla birlikte gönderilir. Orta seviye fiyat etiketlerine rağmen, çoğu Mapex kiti sahne ve stüdyoya hazır ses sunar. Chris Adler (Lamb of God) Black Panther’a geçtiğinde ve kayıtları için kullanmaya başladığında dünya çapında tanınırlık kazandılar.

Mapex Kitleri, Josh Devine (One Direction), Dom Famularo, Tony Coleman (BB King) ve Chris Pennie (Fight Mannequins) gibi kayda değer sanatçılar tarafından kullanılmıştır.

Mapex’in orta seviye AR638 modeli, uygun bir fiyat noktasında stil ve yenilikle doludur. Mapex Armory Line, hibrit mermileri (akçaağaç ve huş ağacı), benzersiz kaplaması ve kavisli yatak kenarları (SONIClear) için orta sınıf fiyat aralığında oldukça ünlüdür. Son derece imrenilen bir vuruş ve tom sesi ile dayanıklı, sahneye hazır bir kit elde edersiniz. Birkaç küçük yükseltmeyi tercih ederseniz, bu altı parçalı davul setini rakiplerinden iki kat daha iyi performans gösterecek şekilde kolayca kurabilirsiniz.

Elektronik Bateri Tavsiye

 

Akustik davullar için en iyi davul markaları bazılarının özeti bu. Mümkünse, yerel bir davul veya müzik mağazasına gitmeye çalışın ve tercihlerinize en uygun olanı bulmak için bu farklı markaların her birinden bu farklı setlerden bazılarıyla oynayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu