İncelemeler

Akustik Sünger

Akustik Sünger

Günümüzde yankı problemleri ses geçişlerini engellemek amacıyla birçok alanda akustik sünger kullanma gereksinimi bulunmaktadır. İyi bir ses izolasyonu için doğru Akustik Sünger çeşitleri kullanılması gerekmektedir. Ses yalıtımı paneli günümüzde bir çok kullanıcı tarafından amacına uygun olarak kullanması gereken ürünü bilmediğinden dolayı keskin sonuçlar elde edememektedir.

Ses geçişlerini engellemek adına rebonded bondeks sünger, kauçuk sünger gibi gözenekleri bulunmayan akustik süngerlerin kullanımı sağlanması gerekir yankı sorunlarını ortadan kaldırmak içinse duvarların, alçıpanların arasında kullanabileceğiniz süngerler yerine duvarların görünen yüzeyinde kullanmanız gereken akustik ürünleri kullanmalısınız yankı sorunları duvarlarınızın boş olmasından dolayı ses dalgalarının duvarlarınıza çarparak geri dönmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle duvarlarınızda yankı emici gözenekleri bulunan akustik süngerleri kullanmanız gerekmektedir. Bu konuda yüksek başarılı yumurta, piramit, labirent, special dokulu sünger çeşitleri bulunmaktadır. Bu ürün çeşitlerini Turkish Acoustic web mağazaları üzerinden görüntüleyebilir satın alabilirsiniz. Piyasada yankı problemleri için kullanılan ürünler dekoratif görünüme sahip olması nedeniyle muadil olarak üretilen yankı çözümü sağlamayan akustik sünger çeşitleri bulunmaktadır.

Akustik Sünger
Akustik Sünger

En kaliteli akustik süngerler alev ilerletmezlik özelliğine sahip yüksek yoğunluklu yüksek kalınlıklara sahip akustik sünger çeşitleridir. Bu nedenle Akustik Sünger çeşitlerini düşük ücretlere bağlı olarak değil özelliklerine bağlı olarak karşılaştırma yaprak satın almanız önerilmektedir. Aksi halde bir akustik çözüm sağlamayacak duvar dekoru satın almış olursunuz. Akustik Sünger çeşitleri birçok ürün içerisinde varyasyon olarakta günümüzde kullanımı sağlanmaktadır. Akustik kumaş kaplı panel çeşitlerinin içerisinde de akustik süngerler kullanılmaktadır. Ses İzolasyonunda keskin sonuçlar elde eden akustik süngerler kumaş kaplı panel olarak temin ettiğinizde ofislerinizde şık bir problemle birlikte ortamda bulunan ses karmaşasının büyük oranda önüne geçebilmektedir. Ses izolasyon malzemeleri olan Akustik Sünger çeşitleri birçok renk çeşidiyle temin edebilmeniz mümkündür renkli akustik süngerler üretim esnasında renklendirilmektedir. Ürünlerin temininden sonrasında siz boyama işlemini sağlarsanız ürünlerin gözenekleri kapanacak akustik emilim değerleri yüksek oranda düşecektir. Bu nedenle renkli olarak temin etmek istediğiniz akustik ürünler için Turkish Acoustic firmasına ulaşarak ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilir kolayca ürünleri temin edebilirsiniz.

Akustik Sünger
Akustik Sünger

Ses izolasyonu doğru bir şekilde yapılmama durumunda keskin sonuçlar elde edemeyeceğiniz ürünlerdir ses dalgaları parazitlerden geçmeye devam etmektedir bu nedenle ses geçişlerini engelleyeceğiniz işlemlerde 4 duvarlara tavan ve zeminlere ses yalıtım malzemelerinin kullanımı önerilmektedir. Stüdyolarda ve reji odalarında genellikle günümüzde piramit dokulu süngerlerin kullanımı tercih edilmektedir. Piramit dokulu Akustik Sünger çeşitleri yankı emiliminde oldukça başarılı olması ile birlikte hem alev ilerletmez yapıya sahip hem de şık bir görünümü olan süngerlerdir. Turkish Acoustic tarafından üretimi gerçekleştirilen akustik sünger çeşitleri ile ilgili sertfikasyonları mağazanın ürün sayfalarından inceleyebilirsiniz. Bunun gibi birçok akustik ürün hakkında bilgi almak için Turkish Acoustic ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu