En İyi Müzik AletleriYaylı Enstrümanlar

Yeni Başlayanlar İçin Basit Keman Parçaları

Yeni Başlayanlar İçin Basit Keman Parçaları

Basit keman parçaları sayesinde çokça pratik yaparak teknik olarak kendiniz geliştirebilirsin.  Yazımızda Kolay keman parçalarını ve birçok parçanın notasını da öğreneceksin. Özellikle ezgisi hakkında bildiğin veya kulağında yer edinmiş kolay keman müzikleri hakkında çıkarımda bulunabilirsin.  Ayrıca nota bilgi seviyelerini üst seviyeye çıkarmak ve yay tekniğini de anlamak adına kolay keman parçaları konusuna çalışarak sende başarabilirsin.

Ben ki; biri keman çalsa yaşama hırsıyla dolar taşarım, kendimi zevkten öldürebilirim, bütün kadınlar için aşktan ölebilirim, bütün şehirler için gözyaşı dökebilirim. – Arthur Cravan 

Keman parçalarını en güzel şekilde çalmak keman için en önemli konular arasında yer alır. Aynı zamanda yay çekme ve parmak egzersizlerinden sonra güzel melodi oluşturma zamanına geçtiğinizin ilk adımı olarak değerlendirilebilir. Bu aşamaya geldiğiniz zaman hevesinizin de kaçmaması için az bir zaman diliminde kolay keman parçaları öğrenerek yola devam etmek en doğru seçim olacaktır.

 

Kısa bir araştırma ile  kemanla çalınabilecek şarkılara ait detaylara ulaşabilirsiniz. Sevdiğiniz herhangi bir parçayı inceleyerek kolayca çalmaya başlayabilirsiniz.

 

Keman notalarını öğrenmek, ayrıca basit parçalarla destelediğiniz zaman kemana ilginiz daha fazla artacaktır. Kemana karşı olan hevesinizin artmasına neden olacaktır. Basit keman parçaları sizlere en iyi katkıyı sağlayacaktır.

Yazımı içerisinde en güzel keman şarkıları eşliğinde en popüler basit keman şarkıları hakkında kısa bilgilere erişeceksiniz. Aynı zamanda Samanyolu keman notalarıTitanik keman notaları ve daha nicelerini sizlerle paylaşacağız.

 

Eğer keman çalmaya yeni başladıysanız kısa sürede parça çalarak çabuk sonuç almak isterseniz keman ile çalınan şarkı ve notaları sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Yeni başlayanlar için keman parçaları olarak ele aldığımız yazıda seviye olarak başlangıç olan kolay olan 4 parçayı sizlere aktaracağız. Bunun yanında videolarla destekleyerek daha iyi kavramanıza yardımcı olacağız. Bu videolar sayesinde çalışmalarınızı dinleyerek daha iyi hale getirebilirsiniz.

Basit Keman Parçaları Notaları

Kolay yoldan keman öğrenmek için yapmanız gerekenler arasında ilk olarak aşağıda sizlere vereceğimiz kolay parçaları çokça çalışabilirsiniz. Ayrıca çalması zevkli olan birde iyi bir parmak egzersizi olan bu 4 parça ise;

 • Yıldızların altında
 • Hatırla sevgili
 • Artık sevmeyeceğim
 • Titanik

Bu parçaları olabildiğince yavaş bir şekilde çalışmaya özen göstermelisiniz. Bunun yanında sesleri doğru bastığınıza mutlaka emin olmaya çalışın. Bu nedenle temeli ne kadar sağlam tutarsanız yeni başlayanlara keman parçalarını değil de ileri seviye parçaları çalabilirsiniz.

Kemanla Çalınan Kolay Türkçe Parçalar

 

Türkçe parçaları kemanla düzenli olarak 2-3 hafta içerisinde bitirebilirsiniz. Ayrıca kendinize güzel bir çalışma parçaları oluşturabilirsiniz.

Bu basit keman parçaları genellikle la ve re tellerinde olup  yay hareketini öğrenmenizi sağlar. Ayrıca bu parçalar parmak kaslarınızın gelişimine katkıda bulunacaktır.

 • Zeki Müren – Elbet bir gün kavuşacağız
 • Zülfü Livaneli – Yiğidim aslanım burada yatıyor
 • Nilüfer – Böyle ayrılık olmaz
 • Ezginin Günlüğü – Sigaranın dumanı

Kemanla Çalınan Kolay Yabancı Şarkılar

Keman ile çalınan şarkılar konusunu ele aldıktan en güncel başlangıç keman parçaları arasında yer alan yabancı şarkıları da kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

 • Hedwig’s theme
 • Fly me to the moon
 • Love story
 • Kalinka
 • My way

Yıldızların Altında Keman Notaları

Keman ile çalınan kolay şarkılar arasında ilki Yıldızların Altında’dır. Bu çalışmaları dikkatlice çalışarak kendinizi geliştirebilirsiniz.

Basit keman parçaları

Hatırla Sevgili Keman Notaları

Kemanla çalınabilecek basit şarkılar arasında yer alan bir diğeri de Hatırla Sevgili isimli parçadır. Ayrıca bu şarkı  la ve mi telinde çalınmaktadır.

Basit keman parçaları

 

 

Artık Sevmeyeceğim Keman Notaları

.Özellikle çıktığı zamanlarda müzik piyasasına bomba gibi düşen bu parçanın kolay keman notaları aşağıdadır.

Basit keman parçaları

Titanik Keman Notaları

Sizler için aşağıda kolaylaştırılmış versiyonu bulunmaktadır. Kemanla güzelce çalışmalarına başlayıp kendini geliştirebilirsiniz.

Basit keman parçaları

Bu yazımızda Kemanda çalınabilecek en basit 4 parçayı detayları ile aktardık. Sağlıkla ve müzikle kalın.

Son olarak Hasretinle yandı gönlüm parçası için sizlere bir video bırakıyorum. Faydalı olacağına inanıyorum.

 

 

 

7 Yorum

 1. Çok isterdim keman öğrenmeyi. Kırk aşındayım şuanda bile imkan bulsam keman öğrenmeyi denerim her ne kadar küçük yaşta öğrenilmeye başlanmalı denilse de. İçeriklerinizi okudum çok faydalı buldum. İçimdeki müzik aşkını alevlendirdi. Müziği seven ve müzik aletleri hakkında bilgi arayan kimselerin bu bilgilerden faydalanmaları gerekiyor. Emeğinize sağlık.

 2. Ya ben çok beğendim ya bana çok yardımcı oldu çünkü bende çalmayı çok seviyorum biraz yardımcı oldu

 3. Benden çok babam merak ederdi benim keman çalmamı onun için öğrendim bende çok güzel bir yazı olmuştu gerçekler bana daha çok yararı oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu