Müzik Aletleri Nasıl Çalınır

Çav Bella Piyano Notaları

Çav Bella Piyano Notaları

Çav bella piyano notaları konusunda geçmeden önce şarkının geçmişine  kısaca göz atalım. Çav bella aslına bakılacak olursa İtalya halk şarkısı olarak biliniyor.

Hikayesine baktığımız zaman İtalya da Po ovasında işçilerin zor şartlarda çalışırken söyledikleri bu şarkının yazarı hakkında fazla bilgi bulunmuyor. O zamanlar anonim şarkının sözleri pirinç tarlasına giden işçinin eşine söyledikleri sözlerden oluşuyordu. 2.Dünya savaşından sonra da sözleri değiştirilerek anti faşist direnişçiler tarafından söylenmeye başlanmıştır. 2. dünya savaşından sonrada Çav Bella şarkısı dünyanın dört bir yanında onlarca farklı dilde birçok sanatçı tarafından seslendirilmiştir.

Çav bella piyano notaları
Çav bella piyano notaları

Çav Bella Şarkısını Türkçe Yorumlayanlar

İlk olarak Türk protest müzik grubu olan Grup yorum tarafından 1980’li yıllarda Çav Bella ismi ile Türkçe yorumlanmıştır. Daha sonrası dönemlerde Mehmet Taneri “Sen Sen Sen” adıyla Türkçe olarak yorumladı. Aynı şekilde Volkan Konak, “Çav Bella” adıyla Türkçe yorumladı.

İlkay Akkaya, Grup Kızılırmak’la birlikte 1993 tarihli “Aynı Göğün Ezgisi” adlı albümde Türkçe ve “Çav Bella” adıyla seslendirdi. En son Gara grubu 2018 yılında, Yol isimli albümlerinde Çav Bella ismiyle Türkçe şekilde yorumlanmıştır.

Çav Bella şarkısını gitar öğrenen herkes akorlarını kolay bir şekilde çalabiliyor. Bu duruma neden olan şarkının 3 akorla çalınmasıdır. Aynı zamanda akılda kalıcı bir melodisi bulunmaktadır. Son zamanların popüler şarkılar arasında yer alan Çav bella piyano ile çalmak isteyenler de bir hayli çoğaldı. Bu yüzden bizde yazımızda Çav Bella piyano notaları hakkında hem görsel hem de videolu şekilde aşağıda sizlere sunuyoruz.

Çav Bella Piyano Notaları

Çav Bella Piyano Notaları
Çav Bella Piyano Notaları

ÇAV BELLA PİYANO NASIL ÇALINIR ? LA CASA DE PAPEL BELLA CİAO PİANO TUTORİAL (KOLAY PİYANO DERSİ

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu