En İyi Müzik Aletleri

Dünyanın En Pahalı Kemanı Stradivarius 

Dünyanın En Pahalı Kemanı Stradivarius

 

En pahalı keman denilince akla gelen Stradivarius hakkında merak ettiklerinizi 8 adımda sizlere aktaracağız. Aynı zamanda en pahalı keman fiyatları bilgileri, yazımızın son kısmında da en iyi keman markaları fiyatlarını bulacaksınız.

Son kısımda merak edilen Stradivarius keman kaç tane var?  Yine çoğu kişinin merak ettiği Stradivarius keman hangi ağaçtan yapılır? Sorularına cevap verdikten sonra yazımıza son vereceğiz.

Şimdi hazırsan 8 adımda dünyanın en pahalı kemanı Stradivarius hakkındaki tüm detaylara göz atalım.

Stradivarius
Stradivarius

En İyi Keman Markası Stradivarius

Şu şekilde bir haber çıkmıştı. Gördünüz mü bilmiyoruz. ‘’Milyon dolarlık keman 34 yıl sonra bulundu.’’ Şeklinde bir haberdi. Serüven Stradivarius markalı keman müzik aletinin antikacıya getirilmesi ile başlıyor. Değerini öğrenen antikacı da polise gidiyor. Gelişmelerden sonra müzik aleti 35 yıl önceki sahibin kızına veriliyor. En pahalı keman olarak tarihe geçen Stradivarius ülkemizde de yer alıyor.

Şimdi gelelim Stradivarius marka müzik aletlerinin neden değerli olduğu sorusunun cevabına… Merak ediyorsanız 8 adımda tüm detayları öğreneceksiniz.

 

Tarihe Yolculuk

Keman müzik aletinin tarihi geçmişine baktığımız zaman net olan bir bilgi edinemiyoruz. Bazı yabancı kaynaklarda yazılan Türklere ait olduğu kemençe olarak veya Araplara ait olan rebab keman olarak biliniyor. İlk ustaları ise 17.yüzyılda yaşan 3-5 ustadır. Bunlar arasında  Antonio Stradivari keman ustası da bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu