Elektro gitarEn İyi Müzik AletleriTelli Enstrümanlar

Elektro Gitar Tavsiyesi ve Önerileri

Hangi Elektro Gitarı Almalıyım

Elektro Gitar Tavsiyesi ve Önerileri

Elektro gitar önerileri vereceğim bu yazımda size elektro gitar hakkında detaylı bilgilerde vermek istiyorum. Nedir elektro gitar? Elektro gitar kablo bağlantısı ile çalabileceğiniz telli bir müzik aletidir. Manyetikler sayesinde sesi elektrik akımına dönüştürüp amfi aracılığı ile akımdan ses elde eden gitar türüdür. Sinyallerinin değiştirilebilir olması ve yüksek bir ses frekansına sahip olduğundan alanında çok gelişmiş bir gitar türüdür. Bu gitarlar 2 ana kısımdan oluşmaktadır. Bu kısımlar sap ve gövde olarak adlandırılır. Gövde; manyetikler, manyetik switchi, potans ve jak girişin ’den oluşur. Sap ise 2 parçaya ayrılmaktadır. Bu parçalara biz tuşe ve kafa deriz. Tuşe bölümünde fred, perde, eşik ve inlay yer almaktadır. Elektro gitar türleri boş gövdeli ve katı gövde olarak 2’ye ayrılır. Boş gövdeli gitarlar kıvrımlı üst yüzeye sahip olduğundan archtop ismi ile de anılır. Yükselticiye çok gerek duymaksızın sesin boşlukta yankılanarak geni bir ton çıkarılması ile çalınan bir gitar türüdür. Fakat bu özelliğe sahip olsalar da manyetiklerle de kullanılan gitarlardır. Katı gövdeli gitarlar ise sesin doğal yoldan yükselmesine izin vermeyip masif bir gövdeye sahiptir. Yüksek ses kaynaklarına maruz kaldığı anda geri beslemeyi en aza indiren gövde türüdür. Elektro gitarın Les Paul elektro gitar, RG elektro gitar ibanez, sratocaster elektro gitar, Explorer electro gitar olarak 4 türü bulunmaktadır. Bu tür elektro gitarlarımızı da yine web sitemizden açıklayıcı olarak öğrenebilirsiniz.

Başlangıç için elektro gitarlardan bahsedecek olursak bu konuda size öncelikle şunu söyleyebilirim elektro gitar icra etmeye karar verdiyseniz ilk yapmanız gereken detaylı bir araştırma ile kendinize bütçenize uygun olan kişiliğinizi yansıtan elektro gitarı seçmeniz. İster yeni başlayacak olun ister profesyonel olun enstrümanınızı severek çalmanız da önemlidir.

Elektro gitar çalmak kolay mı?

Doğruyu söylemek gerekirse, uzmanlar çalmanızda bir sakınca olduğunu sürece, elektro gitar zor veya kolay çalınan bir gitar türü değil bütünüyle size bağlıdır. Çalışır doğru eğitim alır ve pratik yaparsanız elbette elektro gitar çalabilirsiniz.

Elektro gitar amfi olmadan çalınır mı?

Elektro gitar tek başına diğer gitar çeşitleri gibi yüksek ses çıkaramadığı için amfi olmadan çalınmaz.

Elektro gitar çalmaya kaç yaşında başlanır?

Elektro gitar çalmaya başlama yaşı bazı öğrenciler için 6 bazıları içinse 9, 14, 28 yaş olabilir. 6 yaşından sonra, genellikle çocuklar verimli bir şekilde gitar çalmayı öğrenebilmek için yeterince motor becerisine sahip olur.

Yeni başlayanlar hangi elektro gitarı almalı?

İlgili Makaleler

Les Paul gitarlar uygun fiyata size Gipson kalitesi yaşatabilecek kaliteli bir başlangıç seviyesi gitardır. Gövdesi ve sapı maun ağacından yapılmış Les Paul spesiyal gül ağacı klavyeye sahiptir. Yonka Müzik Market web sitemizden midex marka elektro gitar modellerimizi incelemenizi tavsiye ediyorum.

Evde elektro gitar öğrenilir mi?

Elektro gitar öğrenmek için elbette kursa gitmeniz daha doğru olur. Teknikleri direkt kendiniz öğrenemeyebilir şarkıların nasıl çalınacağını kavrayamayabilirsiniz bu yüzden size bütçenize en uygun kursu seçip gitmeniz daha faydalı olacaktır.

Yazımı ve bilgileri inceleyip karar verme zamanı her evde bulunması gereken bir enstrüman vardır. Sizlerde bu yazımda evinizde bir elektro gitar bulundurmak isteyeceksiniz. Daha detaylı bilgileri yazımda bahsetmediğim birçok elektro gitar çeşitlerini hatta birçok enstrüman çeşitlerini Yonka Müzik Market web sitemizde bulabilir. Küçük bir bilgi yolculuğu yapabilirsiniz keyifle çalacağınız enstrümanlara sahip olma zamanı hadi durmayın siz, çocuklarınız ve çevrenizi için bir enstrüman temin edin ve bir yerden başlayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu