İncelemeler
Trend

En İyi Çocuk Klavyeleri 2021

Çocuk Klavye Modelleri, Klavye Markaları

Çocuklar için en iyi klavyeyi seçmek, bir yetişkin için enstrüman seçmek gibi değildir. Bu sadece klavyenin ne kadar iyi olduğuyla ilgili değil, çocuğunuzun klavyeyle nasıl etkileşimde bulunacağıyla da ilgili. Çocuklar doğal olarak meraklı ve yaratıcıdır, doğru klavye bunu teşvik etmelidir. Başlamanıza yardımcı olmak için çocuklar için en iyi 5 çocuk klavyeleri bir listesini derledik.
En iyi 5 çocuk klavyeleri incelememiz öncelikle 5-14 yaş arası çocuklara yöneliktir, ancak kural yoktur, her çocuk farklıdır. Listemizin sonuna küçük çocuklar için uygun birkaç klavye ekledik.

İşte En iyi Çocuk Klavyeleri

1. Yamaha EZ-220
2. Casio LK-265
3. TEK Işık
4. Casio SA-46
5. RockJam 561

1-Yamaha EZ-220(En İyi Çocuk Klavyeleri)

Yamaha EZ-220 , bir çocuk dostu klavyede ararken başlamak için harika bir yerdir. Bu klavye, yepyeni bir oyuncu için mükemmel olan 61 tam boyutlu, hıza duyarlı tuşa sahiptir. Tuşlarla ilgili en iyi şey, 3 harika öğrenme modunda yanmalarıdır.

Dinle ve öğren modu , bir şarkıyı dinlediğiniz ve notalar çalınırken tuşların yandığını izlediğiniz yerdir.
Zamanlama modu , her seferinde bir el öğrenmenizi sağlar; tuşları bir el için yanarken çalarsınız ve klavye sesi diğer el için çalar. Son olarak, bekleme modu , çalmanız gereken tuşları yakar, ancak onları çaldıktan sonra klavye sonraki notaları aydınlatır.
100 yerleşik şarkı ve piyanolar, gitarlar ve davullar dahil olmak üzere yaklaşık 400 sesle birlikte gelir . Ayrıca Yamaha’nın ücretsiz Yamaha Education Suite’ine (YES) erişim ile birlikte gelir. Bu ücretsiz uygulama, etkileşimli öğreticiler, alıştırmalar ve akor kılavuzlarıyla doludur. Yola çıkmak isterseniz Yamaha klavyeler pille de çalıştırılabilir.

Bu klavyeyi listemizin en başına koymamızın sebebi ise uzun ömürlü olması . Yamaha , öğrenmeyi eğlenceli hale getiren ve öğrencinin büyümesi için yer açan bir klavyeyi bir araya getirerek harika bir iş çıkardı.
3 öğrenme modu eğlenceli ve fonksiyonel; çocuklara şarkı çalmak için ekstra yardım sağlar ve bu onları motive eder. Artık öğrenme modlarına ihtiyaç duymadıklarında, devasa ses bankası onları bir süre daha devam ettirecek.
Yüksek kaliteli ses biz çocuklar için tavsiye herhangi klavyenin arasında en iyisi. Ekstra maliyet ebeveynleri erteleyebilir, ancak çocuk buna bağlı kalırsa, bu klavye onları listemizdeki diğerlerinden daha ileriye götürecektir. Bu yüzden en iyi çocuk klavyemiz.

2. Casio LK-265

Casio LK-265 Casio’nun Anahtar Aydınlatma Sistemi ile birlikte gelir. 61 tam boyutlu, hız duyarlı tuşlar şarkıların Teknede 60 herhangi oynamak için basına hangi tuşları göstermeye aydınlatabilir.
Casio’nun Android ve iOS cihazlar için Chordana Play uygulamasıyla da harika bir şekilde çalışır.
Casio’nun Chordana Play uygulaması, ışıklı tuşları ekrandaki müzik notaları veya piyano rulolarıyla birleştirir.

Kullanıcıların harika dans parçaları oluşturmasına ve remiks yapmasına olanak tanıyan bir Dans Müziği Modu vardır. Anahtar Aydınlatma Sistemi mükemmel ve Chordana Play uygulamasıyla çok iyi çalışıyor.
Ancak, muhtemelen listemizdeki diğer klavyelerden daha ciddi müzik yapımına bir adım daha yakındır.

Bu nedenle 11 yaş ve üzeri yaş aralığına daha uygun olduğunu düşünüyoruz.
Ayrıca, geniş ses bankası ve Dans Müziği Modu sayesinde çocukların bir müzisyen olarak yetişmeleri için bolca alana sahiptir. Müziğe ciddi ilgisi olan veya klavyeyle çalışan bir çocuğunuz varsa, bu harika bir seçimdir.

3. ONE Light

ONE Light klavye , diğer seçeneklerimizden farklı bir şeydir, neredeyse tamamen bir uygulama aracılığıyla çalışır. Android ve iOS için ONE Smart Piano uygulaması , çocuklar için geniş bir eğitim içeriği kitaplığına sahiptir .
Uygulama , yanıp sönen tuşlarla öğrenmeyi kolaylaştıran 4000’den fazla şarkı (nota müzik) içerir. Notalar akıllı telefonunuzda veya tablet ekranınızda çalarken, hangi notaların çalınacağını göstermek için tuşlar yanar. Bu şarkılar ekranda bir piyano rulosu olarak da görüntülenebilir, bu bazen çocuklar için daha kolaydır.

İlgili Makaleler

The ONE Smart Piano uygulamasının iyi yanı, yalnızca şarkı sağlayıp oynatıcıyı buna bırakmamasıdır. Çok sayıda adım adım eğitim materyali ve 100’den fazla video/oyun içerir.
Klavye, yerleşik LED ışıklı 61 tam boyutlu tuşa sahiptir. Uygulama ayarları aracılığıyla seçilebilen 128 enstrüman sesi ile birlikte gelir ve klavye 4 farklı renkte mevcuttur.

The ONE Light Smart Piano’yu listemize eklemekte biraz tereddüt ettik. Öğrenmeyi geliştiren ücretsiz uygulamalar fikrini sevsek de müzik, çocukları bir süre akıllı telefon/tablet ekranlarından uzaklaştırmalı. Tamamen bir uygulama üzerinden çalışan bir klavye düşüncesi, tuşlardan daha fazla ekrana basma olacağını düşünmemize neden oldu.

The ONE’ın uygulamayı ve klavyeyi birleştirmede harika bir iş çıkardığını söylemekten mutluluk duyuyoruz . İçerik çok kapsamlı ve tuşları uzak çocukların dikkatini almadan eğlenceli bu. Anahtar ışık sistemi, uygulamayla mükemmel bir şekilde çalışır ve çocuklara biraz erken güven vermenin mükemmel bir yoludur.

4. Casio SA-46

Casio SA-46 genç çocuklar için özellikle iyi bir küçük klavyedir. It has 32 yüksek kaliteli, mini tuşları , küçük eller için sadece sağ boyutu.

Bazı büyük klavyeler kadar çok enstrüman sesine sahip değil. Casio’nun SA-46’sı , kuyruklu piyano tonu, organlar ve daha fazlasını içeren 100 yerleşik sesle gelir . Ayrıca çocukların keşfedebileceği 50 davul kalıbına (eşlik) sahiptir.

Büyük klavyeler kadar çok sese sahip olmadığından bahsetmiştik ama çok büyük bir sorun değil. Çocukları, özellikle de küçük çocukları meşgul etmek için hala fazlasıyla yeterli.
Çocukların sırt çantalarında bile her yere götürebilmeleri büyük bir artı. Çocukların da bu klavyelerdeki renkli alt kısma bayılacağını düşünüyoruz. Bu yüzden çok iyi bir çocuk elektronik klavyesi olduğunu düşünüyoruz.

5. RockJam 561

RockJam, yeni başlayanlar için klavyeler dünyasında tanınan bir isimdir. Bu klavyede diğerlerine göre ilk göze çarpan şey geniş LCD ekran . LCD ekran sadece ses/ritim bilgilerini göstermekle kalmaz, aynı zamanda 50 demo şarkıyla hangi akorların/tuşların çalınacağını da gösterir.

Klavyede 61 tam boyutlu, hıza duyarlı tuş ve 100 yerleşik ses ve 100 ritim bulunur. Sesler arasında kuyruklu piyanolar, orglar ve yaylılar bulunur.
RockJam 561’in düzeni başlangıçta diğer çocuk klavyelerinden daha karmaşık görünecek, ancak onu kavramak uzun sürmüyor.

Bu klavyeye bakmıyorsunuz ve hemen bir çocuk klavyesi olduğunu düşünüyorsunuz, ancak sunduğu çok şey var . Başlangıç olarak, en iyi üreticilerden birinden bu kadar kullanışlı bir LCD ekrana sahip bir klavye almak isterseniz, çok daha pahalıya mal olur.
Paket harika, dolgulu tabure rahat, klavye standı harika görünüyor ve kulaklıklar oldukça kaliteli.
Paket, bankayı bozmadan profesyonel bir kurulum gibi hissettiriyor. Çocuklar, bir yetişkinin sahip olduğu gibi hissetmeyi severler, bu klavyenin yaptığı şey budur. Daha çok oyuncak gibi görünmeye ihtiyaç duyma aşamasını geçmiş çocuklar için mükemmeldir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu