Müzik Aletleri Marka / Model Karşılaştırmaları

En İyi Dijital Piyano Markaları

En İyi Dijital Piyano Karşılaştırmaları

İşte Yamaha, Roland , Kawai, Casio  gibi en iyi dijital piyano markaları sizlerle.

Hangi Marka En İyisi?

Çeşitli markalardan satın alınan çok sayıda farklı dijital piyano modeli bulunuyor. Bunlar içerisinde kaybolmak ve aralarındaki farkın ne olduğunu merak etmeniz normaldir. Genelde müzik aleti çalmaya ilgi duyanlar  “hangi dijital piyano markası en iyisidir?” diye sorular soruyor.  Kişisel tercihe dayalı olduğu için net bir cevap yoktur.  Bununla birlikte, her markanın, karar vermenize biraz daha yardımcı olabilecek kendilerine özel benzersiz özellikleri bulunuyor.

1-Cilalı Abanoz renginde Yamaha CLP665GP Dijital Kuyruklu Piyano♦♦♦♦♦

En iyi dijital piyano markaları arasında en popüler marka Yamaha’dır.

Bazı dijital piyanoların ücretsiz ev kurulumu hizmeti de veriyor.  Bu, deneyimli şirket içi piyano teslimat ekiplerimizden birinin onu ücretsiz olarak evinize teslim edip kuracağı anlamına gelir.

Yamaha dijital piyanolar muhtemelen en bilinen piyanolardır.  Birinci sınıf akustik piyano yapımcısı olan Yamaha, daha sonra dijital enstrümanlarına aktarılan çok fazla deneyime sahip olan bir şirkettir.  Özellikle, Yamaha gerçekten zengin bir ses elde etmek için kendi akustik kuyruklu piyanolarını en kaliteli şekilde üretiyor.

Aynı zamanda ton açısından, diğer markalardan daha fazla, oldukça kaliteli ürünleri yer alıyor. Hangi modeli seçtiğinize bağlı olarak, muhtemelen farklı bir piyano sesine sahip olabilirsiniz.  Tüm Yamaha piyanoları arasında çok daha fazla ses var. Muazzam bir ses ve özellik yelpazesine sahip bir piyano istiyorsanız, Yamaha CVP serisine bakabilirsiniz.

En iyi dijital piyano markaları arasında yer alan Yamaha, dijital enstrümanlarını tasarlarken akustik piyanolar için klavyeler oluşturma konusundaki uzmanlıkları ile ön plana çıkıyor.

Satın Almak İçin:  TUTKU MÜZİK :YAMAHA CLAVİNOVA CLP 665 GP WH DİJİTAL KUYRUKLU PİYANO

2- Roland Dijital Piyanolar

♦♦♦♦♦

En İyi Dijital Piyano Markaları

İlgili Makaleler

En iyi dijital piyano markaları arasında yer alan Roland, 70’lerin ortalarında dijital piyano yapmaya başlayan ilk şirketlerden biri olarak biliniyordu. Günümüzde de piyano çalarlara daha iyi bir dijital piyano deneyimi sunmak için hala yeni teknolojiler kullanmaya devam ediyorlar.

 

Roland akustik piyano tercih edilenler arasında yer alır. Sonuç olarak bakıldığında  Roland dijital piyanoları daha yumuşak, daha yumuşak bir sese sahiptir.

Roland ayrıca benzersiz bir ses ritmine sahiptir.  Özetle, SuperNATURAL, Roland dijital piyanolarının daha çok bir akustik gibi tepki vermesini sağlar.

Böylece her notanın perdenin yanı sıra benzersiz bir ton özelliği bulunur.  Nota hızları da daha iyi dinamik tepki vermek ve sesin azalmasının daha doğal olması için pürüzsüz ses verir.

Roland’ın Progressive Hammer Action  Modeli size akustik bir piyano hissi verir. Aynı zamanda, hem ahşap hem de modern malzemeler kullanır, böylece hem geleneksel bir his hem de gelişmiş dayanıklılığa sahip olursunuz. Roland, FP-30 gibi yüksek kaliteli başlangıç ​​sahne piyanolarından GP607 dijital kuyruklu piyanoya kadar geniş bir yelpazeye sahiptir.

Satın Almak İçin Tıklayın.

 

3-Kawai Dijital Piyanolar

♦♦♦♦♦

En iyi dijital piyano markaları Yamaha gibi, Kawai de onlarca yıldır akustik piyanolar üretiyor ve bu nedenle dijital piyanoları için kendi üst düzey enstrümanlarını üretmeye devam ediyor.

Genellikle Yamahalar kadar parlak olmasalar da, ses olarak genellikle Roland dijital piyanolardan daha kalite olduğu söylenir.

Kawai, piyanoyu çalarken harika bir ses ritmi almanızı  sağlamak için kendi Harmonik Görüntüleme teknolojisini kullanır.  Klavyedeki her nota, tuşa ne kadar sert bastığınıza bağlı olarak size farklı ton seçeneği sunabilir.  Bu, klavye eylemiyle birleştiğinde, inanılmaz bir ifadeyle piyanoyu çalmanıza imkan tanır.

4- Casio Dijital Piyanolar

♦♦♦♦♦

En iyi dijital piyano markaları yer alan Casio, elektronik piyano dünyasının bir başka dev şirketidir.  Harika bir piyano sesi elde etmenin en yoludur.  Bu, akustik bir piyanoda elde edeceğiniz tüm tel rezonansını elde etmenizi sağlar. Ayrıca tuşa ne kadar sert vurduğunuza göre doğru tonu verir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu