Vurmalı Enstrümanlar

En İyi Kalimba Markası

Son zamanların en popüler müzik aletleri arasında yer alan kalimba müzik aletinde hangi markanın kullanılması gerektiği merak edilenler arasında yer alıyor. En iyi kalimba markası inceleme yazımızda sizlere tüm detayları ile adım adım en iyi kalimba markaları arasından en çok tercih edileni sizlerle paylaşacağız.

En İyi Kalimba Markası Hangisidir?

En İyi Kalimba Markası
En İyi Kalimba Markası

Son zamanlarda en çok tercih edilen müzik aletleri arasında kalimba ve ukulele müzik aleti yer alıyor. Bizler önceki yazımızda en iyi ukulele markaları hakkında tüm detayları sizlerle paylaştık.

Sizde ukulele almak istiyorsanız en iyi ukulele markaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Bugün ki inceleme yazımız en iyi kalimba markası olarak detaylı anlatım yapacağız. Markaya geçmeden önde kalimba nedir nasıl çalınır gibi genel hatlarına göz atalım. Kalimba kısaca Mbira ismi ile bilinen ve dünyanın birçok ülkesinde başparmak piyanosu olarak bilinir. Bunun nedenine gelince ürettiği seslerin ve tınıların özelliklerinde eşsiz olmasından dolayı tuşlu bir müzik aletidir.

En İyi Kalimba Markası
En İyi Kalimba Markası

Aynı zamanda bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri de piyano kadar pahalı olmamasıdır. Fiyat bakımından oldukça uygun olan kalimba modelleri çoğu kişi tarafından ulaşılabilir bir müzik aletidir. Şimdi de kalimba ile ilgili bilmeniz gerekenler hakkında detaylara yer verelim. Yapı özellikleri bakımından incelediğimiz zaman yerel bir tuşlu alet olmasından dolayı ses ve yapı bakımından değişiklik göstermektedir. En çok kullanılan kalimba modeli olarak 17 tuşlu paslanmaz çelikten yapılmış modeldir.  Aynı zamanda ses deliğinin olmasından dolayı daha kaliteli seslerin çıkmasını sağlar. Yine aynı zamanda  ince sesleri de bulunuyor. Oldukça sade bir görünüme sahip olan kalimbalar öğrenilmesi de biraz zor olan müzik aletidir. Minik bir görünüme sahip olmasından dolayı her mekanda kolayca icra ediliyor.

Yaptığımız incelemeler ve araştırmalar sonucunda en iyi kalimba markası Midex olduğunu sizlere tavsiye edebiliriz. Midex markalı kalimbalar ülkemizde bulunan aynı zamanda köklü bir geçmişe sahip olan bir markadır.  Müzik severlerin geniş müzik çeşitlerinde kullanılan ve birçok müzik aletine hitap eden Midex MD1 serisi kalimba da kullanılan muhteşem bir markadır. Sizlerde en iyi kalimba markaları arasında ilk sırada yer alan Midex markası kalimba modellerini güvenilir firmalardan kolayca satın alabilirsiniz.

Burada satın aldığınız firmaya da dikkat etmeniz gerekiyor aynı marka diyip adı sanı duyulmamış markalardan ürün gönderimi yapan güvensiz firmalarda yer alıyor. Bu marka da aldığınız kalimba sizlere uzun süre eşlik edecek performansta üretilmiştir. En çok tercih edilen kalimba modelleri arasında Pro Kalimba, Dark Kalimba, Maxi Kalimba modelleri yer alıyor.

Kalimba Alırken Neye Dikkat Etmeli?

En İyi Kalimba Markası
En İyi Kalimba Markası

Öncelikle ses terapisi yapan kalimba amacına göre en doğru malzemesi doğal ahşaptır. Aynı zamanda şeffaf, MDF ve sentetik boyaları modellerden uzak durmanızı tavsiye ederiz. İşte kalimba alırken dikkat edilmesi gerekenler listesi;

  • Aynı şekilde tuşlarının paslanmaz çelikten olmasına dikkat etmelisiniz.
  • Yapılan işçiliğinin kontrol edilmesi,
  • Kalimba modelinin anlatıldığı videoların izlenmesi,
  • Kalimba modelini satın alanların yorumlarını inceleyin,
  • Akort yapılmış kalimbaları tercih edin.

 

Yukarıda saydığımız özelliklere ve işlemlere bakarak en iyi kalimba markasını satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu