Müzik Aletleri Marka / Model KarşılaştırmalarıEn İyi Müzik Aletleri
Trend

En İyi Klarnet Markaları 2021

2021'deki En İyi 2 Profesyonel Klarnet Markası

 

Klarnet çalmak için öncelikle iyi bir markadan klarnet alınması oldukça önemlidir. İşte bu yüzden en çok popüler olan klarnet markaları arasından 2 tanesini sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle Klarnette ilerledikçe enstrümanınızı da büyüteceksiniz. Klarnet aralığının yüksek ve alçak uçlarında çalma yeteneğinin olmadığını görecek ve çabucak hüsrana uğrayacaksınız.
Profesyonel bir klarnete geçmenin zamanı gelmiş olabilir. Ancak hangi özellikleri aramalı ve ne kadar harcamalısınız? Sizin için doğru olanı seçmenize yardımcı olmak için, neyin önemli olduğunu bilmeniz için alıcı kılavuzumuzu ekledik ve ayrıca bugün piyasadaki en iyi profesyonel klarnetlerden bazıları olduğunu düşündüğümüz markaları gözden geçirdik. İşte klarnet markaları seçerken ve satın alırken dikkat edilmesi gerekenler.

Profesyonel Klarnet Nasıl Seçilir? Klarnet Satın Alma Rehberi

Profesyonel klarnet seçmek, satın aldığınız diğer tüm klarnetlere benzer bir iş gibi görünebilir, ancak çok daha uzun vadeli bir yatırımdır. Bu, gelecek yıllar boyunca üzerinde performans sergileyeceğiniz enstrümandır. Önceden kararlarınız yalnızca sınırlı bir süre için geçerliyken, nihai hedef profesyonel bir klarnettir. Sürdüğü sürece bu enstrümanda çalacaksınız.

Profesyonel bir klarnet seçmeye giden faktörler, daha önceki klarnetinizi seçmeye gidenlere benzer. Ancak, verdiğiniz kararlar daha önce seçtiklerinizden farklı olabilir. Mümkün olan en iyi ses kalitesini üreten birinci sınıf bir enstrüman tercih etmelisiniz.

Profesyonel Klarnetlerde Kullanılan Malzemeler

Profesyonel klarnetlerin malzemelerinde başlangıç klarnetlerine göre biraz daha az çeşitlilik vardır. Endüstri standartları biraz daha güçlüdür, ancak yine de yapılması gereken bazı seçenekler vardır. Daha önce gördüğünüz malzemelerin hemen hemen hepsi kullanılabilir, ancak ahşap klarnetler profesyonel klarnetlerin standardıdır.

Gövde Malzemesi

Kaliteli klarnet markaları seçiminden kullanılan malzemenin ahşa olması önemlidir. Çünkü çoğu profesyonel klarnet ahşaptan yapılır. Ahşaptan yapılmayan profesyonel klarnetler genellikle kalitesiz olarak kabul edilir. Profesyonel klarnet yapımında kullanılan en yaygın ağaç grenadilla’dır ve bunu Afrika Karaağacı izlemektedir. Gül ağacı da bazen kullanılır.

ABS plastik veya ebonitten yapılmış bazı profesyonel klarnet modelleri olabilir, ancak bunların çoğu kalite açısından kıyaslanamaz ve klarnetten beklenen sıcak sesi üretemez.

Anahtar Malzemeler

Daha önceki modellerde olduğu gibi profesyonel klarnetlerde de nikel kaplama ve gümüş kaplama tuşlar arasından seçim yapabilirsiniz. Nikel kaplama tuşlar daha dayanıklı olma eğilimindedir, ancak aynı zamanda daha kolay kararırlar. Gümüş kaplama tuşlar parlaklığını korur ve daha fazla anti-mikrobiyal koruma sunar.

İlgili Makaleler

Gümüş kaplama tuşlar profesyonel klarnetlerde daha yaygındır, ancak her iki seçenek de kolayca bulunabilir. Hatta bazı modellerde tercihinize bağlı olarak her iki seçenek de mevcuttur.
Nikel kaplama veya gümüş kaplama anahtarlardan eşit derecede memnunsanız, nikel kaplamayı seçmek genellikle biraz daha ucuz oldukları için fiyattan biraz tasarruf etmenin kolay bir yoludur.

Ses ve Ton Profesyonel bir klarnetin sesinin hem sıcak hem de zengin olması beklenir. Bu nedenle profesyonel klarnet için standart ahşap enstrümanlardır.
Kaliteli  klarnet markaları aldığınız sürece, artık profesyonel bir enstrüman aradığınıza göre ses kalitesi bir sorun olmamalıdır.

Tutarlı bir şekilde akort halinde çalmalı ve kolaylıkla güzel bir şekilde dengelenmiş bir ses üretmelidir. Görünüm Profesyonel bir klarnet büyük bir yatırımdır, bu nedenle güzel görünen bir şey klarnet seçmeyi isteyeceksiniz.

Enstrümanınızın estetiği, bir seçmelere gittiğinizde veya sahneye çıktığınızda bir müzisyen olarak profesyonelliğiniz hakkında çok şey katabilir.

Canlandırmaya çalıştığınız görünümü veren bir klarnet düşünebilirsiniz. Bu, klarnetinizi temiz ve mümkün olan en iyi durumda tutmanın da önemli olduğu anlamına gelir.

Ahşap klarnet markaları daha hassas olduğundan, iyi bir yalıtıma sahip sağlam bir kasaya ihtiyacınız olacaktır. İyi bir deri çanta, yalnızca cihazı güvende tutmanın yanı sıra sıcaklığın sabit kalmasını sağlamak için genellikle tavsiye edilir. Malzemesi ne olursa olsun, dayanıklı, güvenli ve klarnetinizi dış etkenlerden korumanıza yardımcı olan bir çantaya ihtiyacınız olacak.

Profesyonel  klarnetin fiyatı, daha önce klarnet için ödediğiniz fiyatın çok üzerinde olacaktır.
Bütçenizin karar verme sürecinizdeki en büyük faktörlerden biri haline geldiğini düşünüyorsanız, satın almadan önce biraz daha biriktirmek muhtemelen en iyisidir. Bu uzun vadeli bir yatırımdır ve en ucuzu değil, en iyi profesyonel klarneti almak isteyeceksiniz. Garanti Dahil edilen garanti, bütçenizi belirlerken göz önünde bulundurmanız gereken başka bir şeydir ve iyi bir garantiye sahip bir tane satın almak, harcamanız gereken ekstra maliyete değebilir. Bazı garantiler tüm bakımı içerecek, bazıları ise daha sınırlayıcı olacaktır.

Garantilerin sürdüğü farklı süreler de vardır. İyi bir garanti size önceden daha pahalıya mal olabilir, ancak uzun vadede daha fazla tasarruf sağlar.

Orta Düzey ve Profesyonel Klarnet Arasındaki Fark

Bize sorulan yaygın bir soru, orta ve profesyonel klarnet arasındaki farkların ne olduğudur. Maliyet dışında, profesyonel olarak da işinize yarayacaktır.

En İyi Profesyonel Klarnet markaları İncelemeleri klarnetlerle ilgili tüm sorularınızı umarız yanıtladığımıza göre, hangisini seçeceğiniz konusunda ilham almanız için bazı profesyonel klarnet markaları incelemelerimizi burada bulabilirsiniz. Başlangıç klarneti tavsiye olarak sizlere 2 adet markadan bahsedeceğiz.

#1. Buffet Crampon R13 Professional Klarnet

Klarnet markaları
Klarnet markaları

Klarnet markaları arasında yer alan bu marka  klarnet, gümüş kaplama tuşlara sahip grenadilla ağacından yapılmıştır. Buffet Crampon R13, klarnet mükemmel akortla çalınmasına yardımcı olan alttan kesilmiş ton deliklerine sahiptir. Aynı zamanda poli silindirik bir deliğe ve çift balık derisi pedlerine sahiptir. Bu güzel klarnetin yapımcısı Buffet Crampon, enstrümanlarının onların ihtiyaçları için mükemmel olmasını sağlamak için müzisyenlerle yakın çalışmalarıyla tanınır. Bu klarnetin efsanevi sesi, onu profesyonel müzisyenler için en iyi seçim yapan şeydir. Bu klarnetin en iyi yanı esnekliğidir. Kayıt ne olursa olsun hayal kırıklığına uğratmayacaktır. Buffet Crampon R13 ünlü tonunu koruyor. Unutulmaması gereken önemli nokta, bu klarnetin ağızlık ile gelmediğidir. Aynı zamanda hakkında hiçbir şikayet duymayacağınız bir klarnettir.

En pahalı klarnet arasında yer alan Buffet markası kalitesi ile de ön plana çıkıyor.
Zengin, sıcak sesi, müzik dünyasında her zaman var olmaya devam ediyor.

#2. Yamaha YCL-650 Pro Klarnet

En İyi Klarnet Markaları 2021 1 – 2 2

En İyi klarnet markaları arasında yer alan Buffet Crampon klarnetleri ile bu Yamaha arasında önemli bir fiyat farkı göreceksiniz.
En kaliteli enstrümanı arıyor ama daha az harcamak istiyorsanız bu klarnet tam size göre. Yamaha  klarnet, tonlaması ve güvenilir sesi ile bilinir. Bu klarnet, silindirik bir tasarıma sahip grenadilla ağacından yapılmıştır. Bu özellik, kolay akort sağlar ve serbest üfleme yapar. Bu klarnetin estetik güzelliği, önceki Yamaha tasarımlarından alınmıştır; bu, yalnızca şık ve güzel bir tasarıma sahip olmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda onu piyasadaki en iyi profesyonel klarnetlerden biri haline getirir. Yamaha’nın müzik aletleri dünyasındaki uzun geçmişi ile beklentilerinizi karşılayacağından emin olabilirsiniz. Müzik kariyerinizde bir sonraki adımı atmak isteyen bir öğrenciyseniz, bu Yamaha klarnet markası harika bir seçimdir.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu