Müzik Aletleri Marka / Model Karşılaştırmaları
Trend

En İyi Klasik Gitar Markaları

Popüler Klasik Gitar Markaları

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Popüler Klasik Gitar Markaları

En iyi klasik gitar markaları diğer gitar türlerinden biraz farklıdır. Birden fazla gitar çeşidi sunan bazı markalar olsa da, birçok klasik markanın bu alanda uzmanlığı vardır.

Pazarın en üst noktasında, “Dupont” gibi markalar ve diğer üreticiler yer alır. Pek çok farklı küçük marka mevcut, kalitesiz olduğu için değil,de tam tersi.  Birçok üretici bu ürünleri küçük ölçekte el ile yapar ve sadece birkaç klasik gitar üretebilir.

En İyi Klasik Gitar Markaları

En İyi Klasik Gitar Markaları
En İyi Klasik Gitar Markaları

Yamaha Klasik Gitar

Üretilecek bir enstrüman varsa, Yamaha’nın kendi üretimini her zaman yapar. Bu klasik gitarlar için de farklı değil ama bu onların kalitesiz olduğu anlamına gelmiyor. Aslında Yamaha, kabul edilebilir olarak tartıştığımız fiyat noktalarının hemen hemen hepsinde çok iyi klasik gitarlar üretiyor. Yeni başlayanlar için bir Yamaha gitarı neredeyse kaliteyi garanti eder gibi üretim yapıyor.

Cordoba Klasik Gitar

Klasik gitarları seri olarak üreten en iyi marka olmasa da klasik gitar markası içerisinde Cordoba yer alır. ‘Cordaba markasının büyük bir geçmişi bulunuyor.  Ancak  2007’den beri sadece enstrüman üretiyorlar.  Büyüyen bir profesyonel müzisyen listesi, web sitelerinin gösterdiği gibi, Cordoba gitarını kullanıyor . Ukulele ve akustik bas gitar gibi diğer bazı enstrümanları üretmelerine rağmen, klasik gitar  uzmanlık alanlarıdır.

Takamine Klasik Gitar

Takamine, markasının küçük bir bölümü klasik gitarlara ayrılmış, başta akustik olmak üzere birçok farklı gitar üretmektedir. Bu onların uzmanlık alanı olmasa da, aralıklarında kaliteli bazı modelleri var.

Antonio Giuliani CL6 Klasik Gitar

En iyi klasik gitar markaları arasında yer alan Antonio Giuliani’nin bu klasik gitarı, yüksek kaliteli, maun bir sapa ve masif bir gül ağacı klavyesine sahiptir. Genel olarak, yüksek bir işçilik standardına örnek teşkil eden bu harika enstrümanın kusuru çok azdır.

İlginizi Çekebilir: Gitar Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Akustik Gitar Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Gitar alınırken dikkat edilmesi gerekenler

Gitar alınırken dikkat edilmesi gerekenler arasına gitar marka firmalarının sahip olduğu kalite ve bilinirlik eklenebilir. Ancak firmanın sadece ismini duyulması gitarın iyi olacağı anlamına gelmemektedir. Bu noktada bireysel olarak gitarı biraz deneyimleme şansı bulup buna göre satın alma tercihinde bulunmakta fayda bulunur. Sektör içerisinde Martinez gitarBarcelona gitar ve Valencia gitar bilinmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu