En İyi Müzik Aletleri

Evde Gitar Öğrenmenin En İyi Yolu (9 Kolay İpucu)

Evde Gitar Öğrenmenin En İyi Yolu (9 Kolay İpucu)

Teknolojinin gelişmesi ile artık her şeyi internet üzerinden  sınırsız sayıda kaynak sayesinde her şeyi nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bunlar arasında evde gitar öğrenme konusu da yer alıyor.  Evde olduğumuz son zamanlarda kendimize yeni bir hobi keşfetmemiz gerekiyor, çok sayıda seçenek için “evde gitarı öğrenme konusu da hobileriniz arasına girebilir.

 

İnternet üzerinden yüksek kaliteli platformlar sayesinde evde gitar çalmayı öğrenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.  Tercihlerinize ve öğrenme stilinize göre nasıl öğrenmek isterseniz isteyin yazımızda sizler için tüm bilgiler bulunuyor.

Gitar öğrenmek kolay mı?

evde gitar öğrenme
evde gitar öğrenme

İlk olarak bilinmesi gereken evde gitar öğrenmek için kısayol yoktur.  Ama harika olan bugün çalmaya başlamanın kolay yolları olmasıdır. Ve zamanla gitar çalmada kendinizi geliştirdikçe, daha da çok zevk alacaksınız.

Gitar Öğrenmenin En İyi Yolu Kendinizi gitara alıştırmanızdır. Kendinize bir gitar dersleri uygulaması edinin. Hiç vakit kaybetmeden gitar öğrenmenize yardımcı olabilecek birçok uygulama var.  Eğitiminizi YouTube videolarıyla tamamlayın.

Dikkatle gitar derslerini dinleyin. Öğrendiğiniz müzikle oturun ve tekrar ederek gelişiminizi artırın.  En önemlisi de tekrar, gitarı etkili bir şekilde çalmayı öğrenebilmenizin anahtarıdır.  Gitar hakkında detaylı bir araştırma yapın. Gerekli dokümanları inceleyin.  Videolara ek olarak, gitar çalma ve performansla ilgili kitaplardan da öğrenmeye zaman ayırmalısınız. Evde gitar öğrenmek PDF dokümanlarını güzelce inceleyin.

evde gitar öğrenme
evde gitar öğrenme

Kendi gitar ders planınızı hazırlayın. Sizi heyecanlandıran ve zorlayan bir uygulama olmadığında emin olun.  Aileniz ve arkadaşlarınız için rahat bir performans sergileyin. Tamamen ayrı bir şekilde gitar çalmayı öğrenemezsiniz. Geniş çapta dinleyin. Dikkatle dinlemenin yanı sıra, diğer müzik türlerinden öğrenmeye de açık olmalısınız.

Ayrıca diğer enstrümanları dinleyerek gitar çalmanızı geliştirebilirsiniz. Diğer gitaristlerle konuşun. Müzisyenler topluluğuyla etkileşim kurun.  Gitar öğrenmek daha kolay ve daha faydalı hale gelecektir.  Gitarı öğrenmenin en kolay yolu gerçekten size bağlıdır.  Kendi başınıza öğrenmek için birçok seçenek var.

İlgili Makaleler

Kitaplar, uygulamalar, yazılımlar ve çevrimiçi dersler ve özel eğitmenler, gitar öğrenmenin en iyi yolları için geçerlidir.   İdeal olarak, gitarınızı her gün elinize almanız gerekir. İyi bir rutin oluşturmak, gitarist olarak hızlı ilerlemenize yardımcı olacaktır.

Evde Gitar Öğrenme Mümkün Mü?

Evde gitar çalmayı öğrenmek mümkündür.

Birçok ünlü gitarist, herhangi bir öğretmeni olmadan kendi becerilerini geliştirdi. Doğuştan gelen bir yetenek ve arzuları vardı. Gitar yönteminizi ve tekniğinizi kendi başınıza geliştirebilirsiniz. Her yaştan giderek daha fazla insan gitar çalmayı öğrenmek istiyor. Kendi başına evde gitar öğrenmek, muazzam bir özveri gerektirir. Konu gitar çalmaya geldiğinde başarıya giden kolay bir yol yoktur. Her şey pratik yapmak, pratik yapmak ve daha fazla pratik yapmakla ilgilidir.

 Evde Gitar Öğrenme 9 İpucu

Evde Gitar öğrenme için en iyi yolu nedir? Aşağıdaki ipuçları sizlere gitarı kendi başınıza çalmayı öğrenmenin en hızlı ve en kolay yolunu sağlayacaktır.

1. Gitarı Tanıyın

Hızlı bir öğrenci olsanız bile, gitar çalmanın temellerini bilmelisiniz. Akor çalmaya ve sonrasında şarkılara başlamak için planınız olmalı. Çaldığınız enstrüman hakkında bilginiz olmadan, uzun vadede gitar çalma yeteneğiniz gelişme göstermeyebilir.

Rahat olduğunuz bir gitar satın aldıktan sonra, şunları öğrenin: teller, klavye ve parmaklarınızı nereye yerleştireceğini öğrenin.  Parmaklarınızı güçlendirmek önemli bir etkendir. Akustik gitar öğrenmek, bir elektro gitarda öğrenmekten daha hızlı parmak gücünüzü artırmanıza yardımcı olacaktır. Bunun gibi bir akustik gitarla başlamanızı öneririz.

Başlangıçta zor olabilir ve parmaklarınız incinir! Nasır oluşturmak ve parmak becerinizi geliştirmek biraz zaman alacaktır. Ancak bunlar, kulağa hoş gelen herhangi bir şeyi çalmanızı gerektirmeyen temel adımlardır. Tamamen gitarda nasıl gezinileceğine aşina olmakla ilgilidirler.  Gitar kitapları hakkında bilginizi geliştirmek için çok yardımcı olabilir.

2. Gitar Dersi Uygulaması Kullanın

 

Evde gitar öğrenme aşamaları arasında gitar dersleri uygulaması indirmeniz geliyor.  Gitar Derslerinin bir uygulama aracılığıyla evde gitarı öğrenme konusun en iyi yolu olduğunu düşünüyoruz. Evde gitar öğrenme uygulaması önerileri arasında Solo 2 ve Learn Guitar Chords uygulamaları yer alır.

Sadece temelleri öğrenmek için alıştırmalar değil, aynı zamanda takip etmesi kolay oyunlu dersleri de var.  Bu aynı zamanda gitarı öğrenmenin en hızlı yollarından biridir. Çünkü bu araçlara her yerde ve her zaman erişme imkanına sahip olursunuz.

3. Kendinizi YouTube Videoları ile Destekleyin

 

Video paylaşım platformu YouTube’da yapılan basit bir arama, dünyanın her yerinden gitar çalanların yer aldığı neredeyse sonsuz miktarda video gösterecektir sizlere. Youtube yeni başlayanlar için mükemmel bir yer olan gitar çalmanın temellerini öğrenmenizi geliştirmek için harika bir yerdir.

 

Gitar öğrenmenizde düzgün bir şekilde ilerliyorsanız, en sevdiğiniz orta seviye şarkının yavaşlatılmış bir video versiyonu tam da gitar öğrenmenin üstesinden gelmek için ihtiyacınız olan platfromdur.Herhangi bir deneyimi olmayan acemiyseniz Youtube siz yol gösterecektir. YouTube’da aynı başlangıç ​​konumunuzdaki izleyiciler için tasarlanmış çok sayıda video var.

YouTube size gitar çalmaya nasıl başlayacağınızı öğretebilir. Ancak bir dezavantaj var. YouTube’un gitar öğrenmenin en kolay yolu olduğunu düşünebilirsiniz.  Bununla birlikte, bazen Youtube’daki video miktarı çok fazla olabilir.

Başlangıçtaki belirli bir gitarcının ilerlemesini izleyen belirli bir kanal bulamazsanız, bundan sonra hangi videoyu izleyeceğinizi bulmak çok zor olabilir. Hızlı bir şekilde gitar çalmayı öğrenmenin en kolay yolu, gitar dersleri YouTube videolarını tamamlamaktır.

 

 

4. Kulağınızı Eğitin ve Gitar Becerilerinizi Geliştirin

Değişik  müzikleri dinlemek, ufkunuzu genişletmenin ve müzik hakkında daha fazla bilgi öğrenmenin harika bir yoludur.  Zamanla iyi bir kulağa sahip olmak, iyi parmaklara sahip olmak kadar önemli olacaktır!

İyi bir gitarist olmak, tüm notaları parçalamaktan ve çalmaktan daha fazlasıdır.  Gitar öğrenmeye başladığınızda, melodileri defalarca pratik yapmanız gerekecek. Bu yorucu olabilir ama nihayetinde öğrenmenin tek yolu budur. Kulağınızı melodileri daha hızlı alması için eğitmek, pratiğinizi daha verimli hale getirmenin iyi bir yoludur.

evde gitar öğrenme
evde gitar öğrenme

İyi bir gitar müzisyeni, bir müzik parçasının anahtarını ve ritmini net bir şekilde duyabilendir. Ve yeni başlayan biri olarak bu zor olacak. Ancak aktif dinlemeye başlarsanız, sonunda kendinizi geliştirmiş olursunuz. Bu nedenle, kulağınızı eğitmek, dikkatle müzik dinlemeyi içerir. Kulağınızı eğitmenin doğal bir yolunun güzel bir örneği, basit bir yalamayı öğrenmektir. Bir yalamayı öğrenmek istiyorsanız, onu tekrar tekrar oynayacaksınız. Kulağınızı eğitmek, tekrar etmeyi içerir.

Belirli bir şarkıyı birçok kez dinleyerek, aşağıdakiler hakkında bir fikir edinmeye başlayacaksınız: Key Rhythm Pitch Dynamics Tüm bunlar, enstrümanınızı öğrenmenize yardımcı olacaktır. Genellikle bu, bir şarkının veya müzik parçasının aynı 5 saniyelik klibini tekrar tekrar çalmayı içerir. Ancak, gitarist olarak geliştirmeniz gereken nüansları tanımanın en iyi yolu budur.

Kulağınızı eğitmek, yeni başlayanlar için en önemli gitar uygulamalarından biridir. 30 gün içinde gitar öğrenmek istiyorsanız, hem müzik dinleyerek hem de gitar becerilerinizi geliştirerek zaman geçirmeniz gerekir. Bu tür bir uygulama sayesinde uzun vadede karşılığını alacak ve aynı zamanda sizi gitar çalmak için daha heyecan verici bir müzisyen yapacaktır.

5. Okuyun, Okuyun ve Daha Fazlasını Okuyun

Dışarıda gitarda başlayan insanlar için pek çok bilgi var. Gitar hakkında okumak, enstrümanı rahat hissetmenin harika bir yoludur. Gitarist olarak ilerlerken sağlam bir bilgi tabanına sahip olmanızı sağlamanın iyi bir yoludur.. Kendi başınıza öğrenmekle gerçekten ilgileniyorsanız önemli bilgileri edinmeniz yararlı olacaktır. YouTube videolarından hoşlanmıyorsanız kitaplardan faydalanabilirsiniz.  Evde gitar öğrenme konulu birçok bilgiye internet üzerinden erişebilirsiniz.

Neyse ki, birkaç liste yeni başlayanların satın alabileceği en iyi gitar kitaplarından bazılarını derliyor. Size uygun bir öğrenme stili bulduğunuzda, uygulamaya başlama zamanıdır. Okuma aynı zamanda uygulamanın monotonluğunu ortadan kaldırmanın verimli bir yolu olabilir. Günde birkaç saat pratik yaparsanız, her saat arasında kitap okumak size çok ihtiyaç duyduğunuz bir mola verecek ve bilginizi pekiştirecektir. Gitar hakkında okuyabileceğiniz çeşitli dokümanlar bulunuyor.

Başlangıçta, sadece belirli şarkıların nasıl çalınacağını öğrenmek isteyebilirsiniz. Okumanız daha sonra buradan genel olarak gitar ve müziğin diğer yönlerini içerecek şekilde genişleyebilir.

Gitar eğitiminizin derinliklerine daldıkça yaylı enstrümanların genel tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Kuşkusuz gitar çalmakla ilgili her şeyi okumak, kendinizi geliştirmenin en iyi yollarından biridir.

6. Kendi Gitar Ders Planınızı Yapın

Bir enstrümanı öğrenirken rahatlamak çok kolaydır.  Gitarda birkaç akor ve ritim öğrendikten sonra, onları çalmakta rahat olacak ve kendinizi daha karmaşık şeyler denemeye zorlamayacaksınız.

Rahatlıktan kaçınmanın ve verimli bir şekilde öğrenmenin en iyi yolu, derslerinizi önceden belirlemektir. Öğrenmek istediğiniz bazı özel teknikleri veya şarkıları aklınızda tutmalısınız. Evde Gitar öğrenme noktasında diğer bir yolda  bir sistem ve rutin oluşturmaktır.

evde gitar öğrenme
evde gitar öğrenme

Ayrıca hızlı gitar öğrenmek için bir hedef için çalışmalısınız. Bu, motive olmanıza ve becerilerinizi geliştirmeniz için sizi zorlamaya devam etmenize yardımcı olacaktır.  Kendi kendine öğretilen gitar derslerini kendi başına oluşturmak zor olabilir. Ders planınızı yaparken, yukarıda bahsettiğimiz tüm kaynaklardan rehberlik alabilirsiniz.

Motive olmanıza yardımcı olması için en sevdiğiniz gitaristlerden ve şarkılardan bazılarına da bakmalısınız. Gitar da  en sevdiğiniz şarkılardan birini öğrenmeye çalışmak, her zaman belirlemek için pratik bir hedeftir çünkü eğlenceli ve tatmin edici bir deneyim olabilir.

Kitaplar, Gitar Püf Noktaları ve YouTube videoları değerli kaynaklardır. Aynı zamanda kendi öğrenme tarzınıza uyacak şekilde uyarlayarak en iyi şekilde öğreneceksiniz.

Evde gitar öğrenme konusunda kararlıysanız, disiplinli olmanız gerekir.

Ev Gitar Ders Programı Örneği

İşte gitarı evde gitar öğrenme konusunda disiplinli bir şekilde öğrenmeniz için bir örnek sizlerle…

Bu programı ve daha fazlasını Learning Guitar’da bulacaksınız.

  • Pazar – 1-2 Gitar Tricks Dersi, 30 dakikalık akor alıştırmaları,
  • Pazartesi – Pazar dersleriyle ilgili 2 YouTube videosunu izleyin.
  • Salı – 1-2 Gitar Tricks Dersi ,
  • Çarşamba – 30 dakikalık pratik akorları, Salı dersleriyle ilgili 1 YouTube videosu,
  • Perşembe – Uygulamadan basit bir şarkı çalışılması,
  • Cuma – Cumartesi Arası – YouTube’da çalan favori gitaristleri izleyin,

Ayrıca kendinize göre Programınıza daha fazla mola günü ekleyebilir veya gün içinde ek boş zamanınız varsa daha fazla pratik ekleyebilirsiniz.

 

  1. Başkalarına Gitar Çalışmalarınızı Gösterin

Müzik evrensel bir dildir. Arkadaşlarınızı ve ailenizi gitar çalarken meşgul etmek, gitar becerilerinizi geliştirmenin harika bir yoludur.

Şarkıları ve parçaları başkalarının önünde çalmak, gitarla rahat olmanın iyi bir yoludur. Yeni başlayanlar için bile oyununuzun insanları nasıl etkileyebileceğini öğrenmek önemlidir. Sürekli tek başınıza pratik yapıyorsanız, hayal kırıklığına uğrayabilir ve hatta hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Başkaları için gitar çalmak, siz ve dinleyici için ilham verici olabilir.

Size yapılan bildirimler sizi daha iyi hale getirecektir.  Çevrenizdeki insanların müzisyen olup olmaması önemli değil. Müzik dinlemekten hoşlanıyorlarsa, size biraz geri bildirimde bulunmaları gerekir. Gitarı nasıl öğreneceğinizi öğrenmek istiyorsanız geri bildirime yanıt vermek önemlidir.

Gitarınızda bir müzik parçasını mükemmelleştirdiğinizi düşündüğünüzde bunu aileniz veya arkadaşlarınız için çalmayı deneyebilirsiniz. Bunun gibi küçük adımlar, toplum içinde performans sergilemek istiyorsanız gelecekte işinizi kolaylaştıracaktır. Gitarı nasıl öğreneceğinizi öğrenmek istiyorsanız, başkaları için performans sergilemek harika bir adımdır.

8. Yaygın Dinle Müzik Ufkunuzu genişletin.

En sevdiğiniz sanatçıları ve şarkıları defalarca dinlemek kolay ve önemlidir. Müzikal kelime dağarcığınızı genişleterek gitar becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Geniş çapta dinlemek, kulağınızı eğitmekten fazlasını yapabilir. Alışık olmadığınız müzik türlerini ve sanatçıları araştırarak pratik yapmak için ilham alabilirsiniz.

Geniş çapta dinlemek, daha fazla amaç ve yaratıcılıkla pratik yapmanıza yardımcı olabilir. Yalnızca tek bir müzik türünün içindeyseniz, kendinizi kısıtlanmış hissetmek kolaydır. Caz gitaristlerinden ve prog rock gitaristlerinden bilgi alın.

Gitarı nasıl öğreneceğinizi öğrenmek istiyorsanız, çok çeşitli türlerle ilgilenmeniz gerekir. Gitar öğrenmek sürekli bir süreçtir. Bazen uygulama rejiminiz durgunlaşabilir. Evde gitar öğrenmek için rutininizi taze tutmanın en iyi yollarından biri arkadaşlarınızdan müzik önerileri almaktır.

 9. Diğer Gitaristlerle Konuşun

Müzisyen toplulukları ile iletişim kurun. Arkadaşlarınızdan ve hatta uzmanlarınızdan tavsiye almak, gitar çalmayı öğrenmenin en iyi yollarından biridir.

Diğer gitaristlerle konuşarak, iyi bir müzisyen olmak için gereken yolculuk hakkında daha kapsamlı bir fikir edinebilirsiniz. Diğer gitaristlerle konuşmak sizi otomatik olarak daha iyi bir gitarist yapmaz. Bununla birlikte, gitarı en iyi şekilde nasıl öğreneceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bir ölçüde diğer müzisyenlerin deneyimlerine güvenmelisiniz.

Neyse ki, dünya çapında gitarı öğrenen milyonlarca insan var. Bu gelişen topluluk, forumlarda kolayca bulunabilirsiniz. Bu yerler, evde gitar öğrenmek ve heyecanı beslemek için harika bir yerdir. Tüm gitar uygulamalarını denedikten, popüler YouTube kanallarını kontrol ettikten ve ilgili kitapları okuduktan sonra, diğer gitaristlerle konuşmaya başlama zamanı.

Yukarıda anlattığımız evde gitar öğrenme ipuçları sayesinde sizlerde evinizde kolayca gitar çalmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu