En İyi Müzik Aletleri

Gitar Öğrenme Programları Nelerdir?

Gitar Öğrenme Programları Nelerdir? 5 Farklı Gitar Öğrenme Programı

Yüz yüze gitar öğrenmeye fırsatı ve vakti olmayanlar için gitar öğrenme programları oldukça ciddi fırsatlar sunuyor. İnternet üzerinden indirebileceğiniz uygulamalar sayesinde özel derslere yüksek miktarda para harcamanıza gerek kalmadan gitar çalabilirsiniz. Evde gitar öğrenme sandığınızdan artık daha basittir. Doğru ve kolay gitar öğrenme programı elde ettikten sonra çalışmalara başlayabilirsiniz.

Birbirinden Öğretici Gitar Öğrenme Programları

Gitar öğrenme kitabı okuyarak öğrenmeye yatkın olanlar için oldukça uygun olacaktır. Hatta kitabı da bizzat bir kitapçıdan almaya gerek kalmadan gitar öğrenme PDF şeklinde elde edebilirsiniz. Ancak her bireyin sözel zekâsı gelişmemiş olabilir. Bu yüzden gitar öğrenme programı ihtiyacınızı en rahat şekilde karşılamanıza yardımcı olacaktır.

1-      Real Guitar

Telefon üzerinden gitar öğrenme programları arasında değerlendirebileceğiniz ilk uygulama Real Guitar olmaktadır. Gerçek gitar görünümü ile pratik yapmanız için sizlere fırsatlar sunmaktadır. Hem Android hem de App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir uygulamadır. Çoğu uygulama da olduğu gibi uygulama içinde ücretli indirmeler mevcuttur ancak almak zorunda değilsiniz.

Kolay gitar öğrenme programı olarak bilinmektedir. Parmak pratiği yapmak ve en önemlisi akor bilginizi geliştirmek için fırsatlar sunmaktadır. Gitar programları ile kıyaslandığında daha iyi ve kullanıcılarını memnun eden bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür. Evde, otobüste dilediğiniz her alanda rahatlıkla gitar öğrenmeye başlayabilirsiniz.

2-      Solo 2

Gitara ilk defa başlayanlar ve ileri düzeyde kendini geliştirmek isteyenler için ortaya koyulmuş uygulamalar arasındadır. Giriş seviyesindeki gitar çalanlar için ücretsiz olarak sunulan uygulama ileri düzey bilgi öğrenmek isteyenlere ücretli olarak sunulmuştur. Gitar öğrenme programları arasında oldukça popülerdir. Popüler olması neticesinde iki farklı düzeyde uygulama geliştirilmiştir.

En iyi gitar öğrenme programı olarak belirtmek yanlış olmayacaktır. Özellikle giriş seviyede olanlara ciddi bilgi ve pratik kazandırır. Oldukça geniş bir akor kütüphanesine sahiptir. Uygulama içinde akor bilginizi geliştirirken bir yandan tab okumalarınızı hızlandırabilirsiniz. Böylece artan hızınız ile daha profesyonel kullanımlara doğru ilerleyebilirsiniz.

3-      Gitar Öğrenme Programları| Guitar Tuna

Gitar öğrenme programları kategorisinde Android ve App Store üzerinde ücretsiz elde edebileceğiniz bu uygulamalar oldukça öğreticidir. Gereksiz bir görüntüye gerek duymadan sade şekillerde gitar perdelerinize ve tellerinize odaklanabilirsiniz. En iyi gitar dersleri böylece sizin için mümkün olacaktır. Yüksek meblağda paralar ödemeden kendi kendinizi geliştirmenizi mümkün kılan uygulamalardan birisidir.

Gitar öğrenme programı arasında diğerlerinden ayrılan bazı özellikleri bulunur. Temelde gitar öğrenme programı olarak bulunsa da içerisinde telli çalgılara dair birçok enstrüman bulabilirsiniz. Çello, keman, elektro gitar bunlardan sadece birkaçıdır. Tek bir uygulama ile birden fazla enstrüman çalışmak isterseniz rahatlıkla indirip denemeniz gereken programların başında yer alıyor.

İlgili Makaleler

4-      En İyi Gitar Öğrenme Sitesi

Günümüzde birçok işlemin ve öğrenmenin internet üzerinden sağlanmaya başlaması gitar öğrenme konusunu da etkilemiştir. Gitar öğrenmek isteyenlerin uygulama ve programlara nazaran en iyi gitar öğrenme sitesi konusunda seçenekleri sınırlıdır. Bulabileceğiniz siteleri iyi inceleyerek bu doğrultuda derslerine katılma konusunda dikkatli olmalısınız.

Gitar öğrenme siteleri üzerinde genellikle videolu öğretimler sağlanır. Videolar çevrimdışı yayınlanabildiğini gibi birebir canlı dersler eşliğinde de ilerleme sağlanabilir. Öğrencilerin yaş düzeyine göre dersler düzenlenerek ilerleme sağlanacaktır. Eğitimcinin deneyimli, sabırlı ve öğretici olması burada çok etkilidir.

5-      Guitar Guru

Gitar öğrenme programları çoğu zaman telefon ve tablet üzerinde kullanılmaya sunulmuştur. Ancak gitar öğrenme programı PC için de mümkündür. Guitar Guru bunlardan sadece birisi ve en iyilerindendir. Ücretsiz bir şekilde internet üzerinden indir demeniz ile birlikte bilgisayarınıza kurulumu gerçekleşecektir. Bu dakikadan itibaren gitar öğrenmek, notalara basmak size kalacaktır.

Bonus: Perfect Ear

Adından da anlaşılacağı üzere gitar öğrenmeye özgü olarak ortaya koyulmamıştır. Herhangi bir müzik aletini çalarken ritim tutmanız, ritme uygun hareket etmeniz ve uygun seslerden çıkış yakalamanız gerekir. Müzik kulağı olarak adlandırılan bu durumda mutlaka pratikler yaparak geliştirme yapmalısınız. Aksi takdir de istediğiniz düzeyde gelişim yakalayamazsınız.

Perfect Ear her ne kadar gitar öğrenme programları arasında direkt olarak bulunmasa da değerlendirmeniz gereken ücretsiz ayarlamalar arasındadır. Akor okuma, akorları basma ve hızlı ilerleme konusunda kendinizi geliştirmeniz de yardımcı olacaktır. Gönül rahatlığıyla tercih edebilir giriş aşamasında pratik yaparak ilerleyebilirsiniz.

 

 

 

Bir Yorum

  1. Gitar öğrenme programları arasında en iyileri seçilmiş harika bir çalışma ve yazı tebrik ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu