Müzik Aletleri Marka / Model Karşılaştırmaları
Trend

Kalimba Markaları İncelemesi 2021

En İyi Kalimba Markaları

Kalimba Markaları İncelemesi 2021

Bugün, güzel melodik tonlara sahip olan kalimba için 2021’deki kalimba markaları listesini sizlere sunuyoruz. Aynı zamanda En iyi kalimba markası hangisidir? sorusunun cevabına 10 kalimba markası ile cevap vermiş olacağız.

 Kalimba, hem işlevselliği hem de yapısı açısından oldukça basit bir enstrümandır.  Kalimba öğrenmek için çok fazla beceri, pratik ve biraz müzik bilgisi gerektirse de profesyonel olmayı da kolaylaştırmıştır.

Piyasadaki  kalimba markalarının çoğunluğunun birbirine çok benzer, ancak el yapımı olmaları, bu nedenle estetik söz konusu olduğunda birçok seçenek ve kalite ve dayanıklılık söz konusu olduğunda dikkate alınması gereken çok şey bulunuyor.

1-GECKO Kalimba Markası

Kalimba markaları inceleme yazımızda ilk sıradan yer alan GECKO kalimba markasıdır. Bitter çikolata renginde yüksek kaliteli maundan güzel bir şekilde el yapımı olan muhteşem bir GECKO kalimba ile incelememize başlıyoruz.  Dilleri, büyük güce sahip sahip cevher-çelik çubuklardır.  Aynı zamanda çalmak için ideal olan 2 tam oktavın biraz üzerinde doğal notalara sahip 17 batı akortlu tuşa sahiptir. Her oktav 0 noktaları ile gösterilir.

GECKO Kalimba Artıları 

 • El yapımı
 • Yüksek kalite.
 • Su geçirmez depolama taşıma çantası.
 • Çalışma Rehberi

Neden Tavsiye Ederiz?

Yüksek bir standartta s el yapımı olan güzel bir şekilde sunulan bir kalimba ve kullanışlı bir kendi kendine çalışma kılavuzu ile birlikte satılmasıdır.

2-RPG 17 Anahtar Kalimba Markası

 

Bu sonraki en iyi kalimba markaları arasında yer alan ise RPG 17 anahtar markasıdır. Bu marka kalimbalar masif maundan oyulmuştur ve ona harika doğal akustik özellikler kazandırılmıştır.

İlgili Makaleler

Dil çatalları, sağlam ama yeterince esnek olduğu için daha güçlü ve daha iyi parlaklık ile daha yüksek canlı bir ses için manganez çelikten yapılmıştır.

Yine el yapımıdır ve ses deliğinin etrafında piyasadaki bazılarına göre biraz daha küçük olan ama yine de harika bir ses yaratan karmaşık bir kakma vardır. Her tuşun üzerinde kabartmalı notlar var ama dürüst olmak gerekirse, bunu Gecko’da görmek biraz daha zor ama öğrenme sürecini biraz daha kolay ve çok daha görsel hale getirmeye yardımcı olmak için yeşil ve kırmızı çıkartma çıkartmaları ile birlikte geliyor. Ayrıca, en başından çalmak için bazı şarkı düzenlemelerini içeren ayrıntılı bir kitapçık ile birlikte gelir ve ayrıca akort çekicili koruyucu bir EVA kutusuyla birlikte satılır.

Artılarına Baktığımız Zaman;

El yapımı,

Kaliteli  ve sağlam dillerin olması.

Parlak tonda olması,

Neden tavsiye ederiz?

Gecko markasından daha ucuz bir marka, Aynı zamanda çanta ve klavuz ile satılmasıdır.

 3-UNOKKI Kalimba Markası

 

En iyi kalimba markaları listemizin 3. Sırasında yer alan UNOKKI kalimbalar çok daha ucuz ve daha düşük bütçeli olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Aynı zamanda kalitesi oldukça iyi ve aynı malzeme seçenekleri kullanılarak yapılmış.

Manganez çelik tuşlara sahiptir, C’den E’ye 17 batı akortlu nota vardır, bunlar kullanıcının müzik bilgisi olsun veya olmasın çalmayı öğrenmesine yardımcı olmak için notalar ve sayılarla donatılmıştır.

Aynı şekilde çalan kişi için görsel olarak yardımcı olmak için kırmızı yeşil çıkartmaları vardır. Gövde maundur, geleneksel bir ses deliği dolgusundan daha karmaşık ve daha büyük olan çok hoş oyma ayrıntılara sahiptir.

Ayrıca çeşitli tonlarda mevcut olan güzel lekeli bir yüzeye sahiptir. Vurguladığımız ilk ikisi gibi sağlam bir kasa ile gelmiyor ve muhtemelen daha düşük fiyat etiketini açıklıyor ancak çok önemli bir akort çekici, yumuşak bir taşıma çantası, temizlik bezi ve kauçuk başparmak dahil olmak üzere birkaç kullanışlı aksesuara sahip. koruyucular. Üreticiler, yeni başlayanların kendi yollarına çıkmasına yardımcı olacak bir kılavuz kitapçık da eklemiştir.

UNOKKI Kalimba Markası  Artıları

Masif maundan üretilmiş olması,

Güzel oymalar ile el yapımı olması

Kalimba fiyatları arasında ucuz olarak ön plana çıkması,

Neden Beğendik?

Kalimba’yı hiç oynamamış olanlar için uygun fiyatlı bir başlangıç ​​seçeneğidir ve oldukça iyi bir aksesuar yelpazesine sahiptir.

 

4. Kithouse Kalimba Markası

 

Kithouse kalimba, biri basit, abartısız çarpıcı olduğunu düşündüğümüz çok daha göz alıcı bir mandal tasarımına sahip 2 farklı stilde geliyor. Daha iyi işitilebilirlik ve daha sıcak bir ton için hakiki bir maun ses tablasına sahip, yüksek kaliteli bir başka el yapımı seçenektir.

Bir kez daha C’den E’ye kadar değişen yeni standart 17 tuşa sahiptir ve ek güç ve pastoral titreşim için karbon çeliğinden yapılmıştır.

Kaliteli bir akort çekici ve yeterince koruyucu ve suya dayanıklı ve EVA kasa seçenekleri kadar dayanıklı olmasa da peluş yumuşak bir kasa ile birlikte gelir ve enstrümanı darbelere ve çizilmelere karşı korur ve nakliye için iyi taşınabilirlik sağlar.

Ayrıca, daha kolay not tanımlaması için yeşil ve kırmızı çıkartmalara sahiptir, dillerin bir kez daha notlar ve sayılarla kabartıldığı düşünülmüştür.

Kithouse kalimba Artıları

Yüksek kalite Güzel tasarım. İsteğe bağlı omuz askılı rahat pazen astarlı taşıma çantası.

Neden Beğendik?

Uygun fiyatlı ve iyi bir yumuşak taşıma çantasına sahip başka bir harika seçenek. Herhangi bir öğrenme materyali olmamasına rağmen paranızın karşılığını veren bazı temel öğelere sahiptir ve mandala tasarımının estetiğini seviyoruz.

 

5. Apelila 17 Anahtar Kalimba

 

En iyi kalimba markası hangisidir? Sorusuna cevap olarak Apelila 17 anahtar  Kalimba cevabını verebiliriz.

Biraz daha renkli bir şey arıyorsanız, o zaman bir Apelila kalimba markalarını seçebilirsiniz.

Çeşitli renk ve tarzlarda gelirler ve bazıları geleneksel dairesel ses deliği yerine balerinler, gitarlar ve hatta Noel ağacı kesikleri bulunan temalı ses delikleriyle gelir.

Kesinlikle farklıdırlar ancak yapıları ve işlevleri aynı kalır. Maun ağacından üretilirler, her biri iyi kalite kontrol için hassas bir şekilde işlenir ve yine C’ye ayarlanmış 17 çelik anahtarla yüklenirler.

Mevcut pazardaki en çok satanların çoğunu alttan kesen çok rekabetçi fiyatlara sahiptirler ve tasarım yelpazesi onları bir marka haline getirir.

Gelen hediyeler arasında Bir akort çekici, başparmak koruyucuları, çıkartmalar, kadife taşıma çantası ve kısa bir kullanım kılavuzu içeren bir dizi aksesuarla birlikte satılırlar.

Apelila kalimba Artıları

İyi üretilmiş. Geniş bir tasarım yelpazesi. Parlak ses.

Neden Tavsiye Ederiz

Gerçek bir pazarlık ve çocuklar için harika hediyeler yapıyorlar, kaliteli ve harika ses tonu sunan kalimba markaları arasında yer alıyor.

 

6. Newlam Kalimba

 

En kaliteli kalimba markaları arasında yer alan NEWLAM kalimba, tasarımında işlevselliğine yardımcı olan ve biraz daha fazla konfor ve pratiklik getiren birkaç düşünceli ayrıntıya sahiptir.

Akustik rezonansı nedeniyle genellikle ekonomik akustik gitarlar için seçilen bir başka ucuz ton ağacı olan Koa ağacında elle yapılmıştır.

Elle seçilmiş ve doğal olarak kurumaya bırakılmıştır.

Başparmaklarınızla oynamak için yerinde tutarken daha rahat bir konumlandırma için kutunun her iki tarafında düzleştirilmiş bir kesik el desteğine sahiptir. Ses deliğinin kenarında güzel bir elle boyanmış çıkartma ile süslenmiştir. Kullanıcıların başparmak yerleşimlerini bulmalarına yardımcı olmak için çok açık bir şekilde kabartmalı 17 güçlü çelik cevheri çatalına ve yeşil ve kırmızı kontrastlı öğrenci çıkartmalarına sahiptir.

İyi bir taşınabilir taşıma çantası ve ayar çekicinin yanı sıra bir talimat kitapçığı ile birlikte gelir.

Newlam Kalimba  Artıları

 • Özenle havada kurutulmuş Koa kalimba.
 • Pürüzsüz el dayamaları,
 • Uygun Fiyatlı,

Newlam Kalimba Tavsiyesi

El destekleri, daha küçük ellerin esnemesine ve avuçlarınızın daha rahat bir konumda kalmasına yardımcı olur.

7. AKLOT Kalimba

Aklot Kalimba, içi boş ve çapraz masif ahşap gövdeye sahiptir.

Uluslararası bir standart C ayarına ayarlanmıştır ve burun şeklinde ses deliği olan bir ayıya benzemek için geleneksel olmayan bir şekilde şekillendirilmiştir.

Biraz yapışkan olsa da, ana gövdenin dairesel şekli, seçtiğimiz diğer kalimbalardaki 90 derecelik açılardan daha iyi akustiğe sahip olduğu için aslında iyi bir sese vesile oluyor.

Aklot kalimba  yamuk modeli ile de satıyor ama biz bugünün incelemelerinde biraz çeşitlilik için biraz daha değişik bir seçenek gösterelim dedik.

İyi bir yapıya sahiptir ve rahat bir şekilde kavisli ve iyi bir halka ve tınıya sahip 17 çelik dil anahtarına sahiptir.

Parçanın eğriliğine uyacak şekilde yastıklı ve özel olarak tasarlanmış, ağır hizmet tipi, su geçirmez bir EVA kılıfı ile birlikte gelir.

Ayrıca akort çekici temizleme bezi, başlangıç ​​kılavuzu ve çıkartmaları vardır.

AKLOT Kalimba  Markaları Artıları

 • Sağlam tasarım,
 • Yüksek kaliteli kılıf,
 • İyi öğrenim modeli,

 Neden Tavsiye Ederiz

Çok iyi üretilmiştir ve yeni başlayanlar için harika bir enstrümandır, ayı tasarımı özellikle genç müzisyenler için verimlidir.

 

8. Donner 17 Anahtar Kalimba Markaları

Kalimba markası olarak  Donner’da her zaman rekabetin altını oymayı başaran insanlardan başka bir pazarlık satın almamız var.

Maun ağacından yapılmış ve bazılarından biraz daha küçük olan tipik bir yamuk şekilli kalimbadır.

El destekleri sağlamak için yerinde hafif eğrilere sahiptir. İyi yapılmış ve oldukça dayanıklı görünüyor,

17 özellikli dil, sayıların yanı sıra oyulmuş bir diyatonik skalaya sahip çeliktir ve iyi ayarlanmış olarak gelir.

Ses deliğini çevreleyen çok basit bir dekora sahip ve bir kalimba’ya yatırım yapıp yapmamaya karar verenler için uygun fiyatlı başka bir güzel seçenek sunuyor.

Yumuşak bir taşıma çantası, akort aleti ve kolay başvuru için bir kullanım kılavuzu ile birlikte gelir.

Donner 17 Anahtar Kalimba Markaları Artıları

 

 • Azaltılmış bütçe seçeneği.
 • Basit dekoratif tasarım.
 • İyi bir başlangıç ​​kalimbası,

Neden Tavsiye Ederiz

Diğer daha pahalı seçenekler kadar iyi yapılmış,

Donner kalimba, biraz daha koruyucu olan bir taşıma çantası ile geliyor.

Ancak diğer kalimba markalarına göre biraz daha fazla satıyor ve piyasada çok daha sert ürünler varken, bunun çok fazla bir yükseltme olduğunu düşünmüyoruz.

9. Luvay Kalimba

Oldukça iyi hazırlanmış bir diğer bütçe seçeneği de uygun fiyatlı ve dayanıklı yamuk tasarıma sahip bu Luvay modelidir.

Makinede üretilmiştir, ancak birinci sınıf, iyi terbiye edilmiş maundan yüksek bir kalite düzeyine sahiptir ve ses deliğini çevreleyen hoş dekoratif detaylara sahiptir. Yine uluslararası ayarlı 17 tuşlu bir kalimba olarak karşımıza çıkıyor.

Her bir tuş, başparmaklarınız için rahat olması için kavisli güçlendirilmiş çelikten yapılmıştır. Yeni başlayanlara zanaatlarını uygulama konusunda yardımcı olmak için isteğe bağlı kırmızı ve yeşil çıkartmalar ve ipli bir çantanın yanı sıra omuz askılı yumuşak bir taşıma çantası ile birlikte gelir.

Diğer aksesuarlar arasında bir akort çekici, temizlik bezi ve öğrenilecek bazı örnek şarkılar içeren bir müzik kitabı bulunur.

Luvay Kalimba  Markaları Artıları

 

 • İyi fabrikasyon.
 • Sırt çantası.
 • Uygun Fiyatlı

Neden Tavsiye Ederiz

Luvay Kalimba markaları tarzı biraz daha hoş olan başka bir düşük maliyetli seçenek olmasından dolayı tavsiye ederiz.

 10. Helesin Kalimba

Kalimba Markaları
kalimba markaları

Bugünün incelemelerini, uygun fiyata batılılaşmış bir kalimbanın bir başka güzel örneği olan bu Helesin kalimba ile sonlandırıyoruz. Güzel bir ton ve ilginç bir ahşap damar deseni bulunur. Aynı zamanda en kaliteli Koa’dan kesilmiş sağlam bir yapıya sahiptir.

Helesin Kalimba Artıları

 • Daha uzun süre anahtarda kalmalarını sağlamak için vidalı kilitleme sistemine sahip 17 güçlü tırnağa sahiptir.
 • Notalar ve sayılarla çok net bir şekilde işlenmiştir.
 • Ayrıca daha kolay çalma için kavislidir.
 • Bir akort çekici, temizleme bezi, kılavuz çıkartmalar, başparmak koruyucular ve içinde tutmak için bir bez kese gibi uygun bir aksesuar yelpazesi ile birlikte gelir.
 • Güzel ses tonu,
 • Kilit sistemi.
 • Uygun fiyatlı.

Neden Tavsiye Ederiz

Tonlamayı ayarladığınız yerde tutmaya yardımcı olmak için bir kilitleme sistemiyle güzel bir şekilde üretildiğini düşünmek harika bir kalimba seçeneğidir.

Sizlere bu yazımızda en iyi kalimba markaları listesini detaylıca sunduk. Umarız kalimba markası seçiminde sizlere yardımcı olur.

Tercih yapmada zorlanırsanız aşağıdaki yazımızda fikrinizi netleştirmenize yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: En İyi Kalimba Markası Hangisidir?

Sevgiyle müzikle kalın…

Bir Yorum

 1. Okulda öğrencilerime klasik gitar, flüt ve melodika müzik aletleri dışında kalimba almalarını önermek istiyordum, gerçekten bir çok çeşidi varmış. Yararlı bir paylaşım olmuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu