Müzik Aletleri Notaları
Trend

Melodika Notaları Kolay Olanlar Nelerdir?

Melodika Notaları Kolay Şarkılar Hangileridir?

Hikaye Öne Çıkanlar
  • Bana Bir Masal Anlat Baba Melodika Notaları

Pratik yapmak, enstrüman çalmak isteyen herkes için önemli bir uygulamadır. Çünkü ancak pratik yaptıkça, kullanılan çalgıda ilerleme kaydedilebilir. Melodika notaları kolay parçalar seçilerek de, bu hızlı ve kolay pratik, rahatlıkla sağlanabilir. Yeni başlayanlar için melodika notaları kolay seçenekleri tercih etmek, bu yüzden önemlidir.

Melodika Notaları Kolay
Melodika Notaları Kolay

Yeterli nota bilgisine sahip olan herkes, yeni yeni parçalar çalmak ister. Öğrendiği çalgıyla şarkılar çalmak, kişiyi mutlu eder. Ayrıca enstrümana devam etmek yönünde kişiye özgüven kazandırır. Bu sebeple, enstrümanda süreklilik ve çalma kabiliyetinin geliştirilmesi adına, melodika notaları kolay ve kısa şarkılar çalınmaya devam edilmelidir.

İlginizi Çekebilir: 4 Farklı Kolay Melodika Notaları Nelerdir?

Melodika Notaları Kolay Şarkılar Hangileridir?

Melodika notaları – kolay ve kısa olanların tercih edilmesiyle, melodika çalmaya yeni başlayanlar, şarkılar çalmaya adım atmış olurlar. Hem kendileri hem de sevdikleri için, kolay ve güzel olan şarkıları seçerek, yeteneklerini gösterme fırsatı yakalayabilirler. Bu işte yetenekli olduklarını gördükçe, kendilerine olan güvenleri artar, güvenleri arttıkça da melodikada devamlılığı sağlamış olurlar.

Hababam sınıfı, yeni başlayanlar için uygun bulunan, çalınması oldukça kolay olan bir parçadır. Melodika çalanlar da, melodika notaları kolay hababam sınıfı şarkısını çalmayı öğrenerek, şarkı üretme aşamasına geçebilirler. Bunun yanı sıra; hatırla sevgili, arkadaşım eşek, Üsküdar’a gider iken, hasretinle yandı gönlüm, neredesin sen gibi çalınması kolay olan parçaları da tercih edebilirler.

Hababam sınıfı notaları ise kısaca şu şekildedir; La- mi- fa- sol- fa- mi- re- do#- do#- si#- do#- do#- re- mi- la- si#- do#- re- mi#- (ara nağme)- la- mi- fa- sol- fa- mi- re- do#- do#- si#- si#- sol- la- si#- si#- la- sol- sol- si#- la- la- si#- la- si#- do#- re- re- do#- si#- si#- re- do#- mi- mi- re- do#- do#- mi- re- re- mi- fa- sol- la

İlginizi Çekebilir: Melodika Nasıl Çalınır?

Melodika Nota Yerleri

Melodika Notaları Kolay Olanlar Nelerdir? 1 – image2 1

Melodika nota yerleri düşünüldüğünde, bir çok enstrümana göre pek fazla komplike olmayan, görece basit bir enstrümandır. Bu avantajıyla birlikte, melodika notaları kolay kısa olanlardan tercih edilerek, parça çalma aşamasına geçiş yapılabilir.

İlgili Makaleler

Nota yerleri iyice öğrenilmeden, gerekli ve yeterli bilgi altyapısı oluşmadan, parça çalmak mümkün olmaz. Bu sebeple, iyi bir eğitimle temel nota bilgisi öğrenilmelidir. Bu temel aşama tamamlandıktan sonra melodika notaları kolay şekilde çalınabilir noktaya gelinmiş olur.

Kolay Şarkı Notaları

Melodika Notaları Kolay Olanlar Nelerdir? 2 – image3 3

Birçok kolay şarkı notasıyla, yeteneklerinizi rahatlıkla sergileyebilirsiniz. Melodika notaları kolay caddelerde rüzgar şarkısı çalınabilir. Bu şarkı, bir çok enstrüman için en kolay şarkılardan olarak kabul edilmektedir. Notaları çok farklı ve zor olmayıp, notalar arası geçiş hızı da zorlayıcı değildir. Bu sebeple, yeni başlayanlar için tercih edilebilecek ideal parçalardan biri olarak görülebilir.

İlginizi Çekebilir: Kolay Melodika Notaları| Akdeniz Marşı Do Re Mi Melodika Notaları

Bana Bir Masal Anlat Baba Melodika Notaları

Bana bir masal anlat baba parçası, çoğu kimse tarafından beğenilen, sıkça dinlenilen bir parçadır. Duygusal bir baba anlatımı içeren bu şarkı, enstrüman çalanların da sıkça tercih ettiği bir şarkıdır. Hem melodika notaları kolay seçenekler içerisinde yer alan hem de çokça beğeni toplayan bu parçayı tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizle çevrenizdekilere tatlı bir müzik keyfi yaşatabilirsiniz.

Coffin Dance Melodika Notaları

Son zamanların internet fenomenlerinden olan bu parça, birçok genç tarafından ilgiyle dinlenmektedir. Melodika notaları kolay parçalarından biri olan Coffin Dance, özellikle melodikaya yeni başlayan birçok gencin gözdesi olacaktır. Bu parçayı çalmak da oldukça kolaydır. Bu sebeple onu rahatlıkla çalabilir ve arkadaş ortamlarında eğlencenin başrolü olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu