Müzik Aletleri Notaları

Mesneviden Ders Aldım Notaları

Mesneviden Ders Aldım Notaları

Hemen her yaştan kişinin bildiği ve dilinde dolanan bir ilahi olan mesneviden ders aldım ilahisi, birçok kişi tarafından notaları aranılarak çalınmak istenen eserler arasında yer almaktadır. Mesneviden ders aldım notaları flüt, melodika, org gibi çalgı aletleriyle çalınabilmektedir. Notalarına ulaşmak ise bir o kadar kolaydır. Önemli olan hangi çalgı aletiyle çalınmak istendiğidir.

Mesneviden Ders Aldım Flüt Notaları

Mesneviden Ders Aldım Notaları
Mesneviden Ders Aldım Notaları

Mesneviden ders aldım notaları içerisinde çalınması en kolay çalgı aletlerinin başında flüt gelmektedir. İlkokul çağında öğretilmeye başlayan flüt çalma, küçük yaşlarda müziğe alıştırmak için atılan önemli bir adımdır.

İlahiye ait notalar flütle kolay bir şekilde çalınabilmektedir. Basit notaları birçok kişinin bu ilahiyi çalabilmesine fırsat tanımaktadır. Flüt notalarına pek çok kaynak ile ulaşmak mümkündür. Biraz istek biraz da yetenek olan birçok kişi flüt ile mesneviden ders aldım ilahisini çalabilecektir.

Mesneviden Ders Aldım Notaları

Mesneviden ders aldım ilahisinin notalarına ulaşmak isteyenler, birçok kaynak aracılığı ile notalara ulaşabileceklerdir. Dilerlerse notalar pdf olarak indirilerek birçok eserin de notalarına da bu sayede erişim sağlayabileceklerdir.

İlahi çalgı aletiyle çalınmak istendiğinde dikkat edilmesi gereken husus, notalardaki duraklama yerlerinin ve uzatmaların doğru yer ve doğru notada yapılması olmaktadır. İlahiyi gönülden söyleyenler ezgi ve notaların birleşimiyle ortaya kulakların pasını silen bir ilahi dinletisi çıkaracaklardır.

Mesneviden Ders Aldım Melodika Notaları

Mesneviden Ders Aldım Notaları
Mesneviden Ders Aldım Notaları

Mesneviden ders aldım ilahisini çalmak isteyenler melodika notaları ile kolay bir şekilde çalabileceklerdir. Melodika do re mi notaları ile herkes tarafından en sık çalınan ve kolay öğrenilebilen ilahiyi çalarak gönüllerde yer eden derin hisler uyandırılabilecektir.

Manevi duyguların daha yoğun hissedildiği ve dilden gönüle yansıyan en anlamlı duyguları ifade eden ilahiler, notaların uyumu ile bir araya geldiğinde ortaya doyum olmaz bir ilahi ziyafeti sunmaktadır. İlahiyi gönülden hissederek çalanlar bu maneviyatı daha fazla hissedecekleri gibi eserlerinde de bunu yansıtacaklardır.

Mesneviden Ders Aldım Blok Flüt Notaları

Mesneviden ders aldım ilahisi son zamanlarda bazı dini programlarda en sık çalınan ilahi olmasının yanında, özellikle ramazan aylarında hissedilen yoğun duygulara bağlı olarak tercih edilmektedir. Maneviyatın ön plana çıktığı aylarda ilahiler gönüllerde en çok yer bulan seslerdendir.

Çalmış olduğu eserlerde ilahilerde yer vermek isteyenlerin tercihlerinden biri de birçok kişinin bildiği mesneviden ders aldım ilahisi olmaktadır. Hem söylenişinin, hem de çalınışının kolay olması onun en sık tercih edilen ilahiler arasında yer almasını sağlamaktadır.

En basit ve kolay çalgı aletlerinden olan blok flütler ile de mesneviden ders aldım notaları çalmak mümkündür. Her eserde olduğu gibi bu eserde de bilinmesi gereken bazı temel kavramlar ve noktalar bulunmaktadır. Buralara dikkat edildiği takdirde ortaya oldukça hoş eserler çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Her işin aşkla yapıldığında bir anlam ifade ettiği ve başarı sağlandığı bilinmekle birlikte, bir eseri çalmak da ancak istek ve şevkle olmaktadır. Çalmak için çalmak yerine gönüllere hitap etmek için yazılan her eser, başarıyı mutlaka bulacaktır. Aşka kavuşmak için istemek gerekir, öyle ise ilahi çalmak da aşkı istemektir.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu