Klavyeli Enstrümanlar
Trend

1 Piyano Taşıma Nasıl Gerçekleştirilir?

1 Piyano Taşıma Nasıl Mümkündür?

Ev ya da ofis taşımacılığı sırasında kişilerin en çok tedirginlik yaşadığı konular arasında piyano taşıma bulunmaktadır. Piyanolar, diğer eşyalara nazaran tek parçadır ve oldukça ağırdır. Bilinen bir eşya gibi parçalanamadığından dolayı özenle yaklaşım sağlanarak taşıma işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekir. Kişilerin bu konuda bireysel çabaları eksik kalabileceğinden profesyonel bir destek alması önerilir.

Piyano Taşıma

Piyanolar diğer müzik aletleri gibi hassas parçalardır. Ancak bir gitarın taşınması kolay olabilirken piyano konusunda aynı durum geçerli olmayacaktır. Bu yüzden taşınma öncesinde doğru bir karar vererek taşıma hizmeti satın alınmalıdır. Nakliyat firmaları bu konuda taşımacılık alanları oluşturarak kişilerin ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermeye çalışacaktır. Piyanolarınızın zarar görmeden taşınması için oldukça dikkatli olmalısınız.

Piyano Taşıyıcısı Ne İş Yapar?

Piyano taşıma sırasında çalışan kişilere piyano taşıyıcısı denmektedir. Genelde bu kişi ya da kişiler bir nakliyat firması aracılığıyla kişilere hizmetler sunacaktır. Taşıyıcıların yaptığı işlemler arasında:

  • Piyanonun doğru paketlenmesi,
  • Güvenilir şekillerde yüksek katlı binalardan aşağı indirilmesi,
  • Herhangi bir alanına darbe gelmemesi,
  • Kolay yöntemlerle iletiminin sağlanması bulunmaktadır.
Piyano Taşıyıcısı
Piyano Taşıyıcısı

Doğru bir taşıyıcı tercih etmenizle birlikte kısa sürede piyanolarınız zarar görmeden iletilebilmektedir. Genelde tüm nakliyat firmaları taşımacılık sırasında uzun kuyruklu, dijital ya da klasik piyanoların taşınmasında etkin rol oynamaktadır. Sizler de bu konuda yardım ihtiyacı duyuyorsanız araştırmalar yaparak kendinize uygun olduğunu düşündüğünüz bir taşımacılık firması ile anlaşma sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Adım Adım Piyano Çalma Rehberi

Piyano Taşıma Aparatı

Piyano Taşıma Aparatı

Taşımacılık esnasında firmaların yararlandığı bazı araç ve gereçler bulunmaktadır. Piyano taşıma aparatı olarak farklı malzemeler kullanılabileceği gibi en çok kullanılanlar arasında asansörlü taşıma ve piyano köşelerini korumak adına kullanılan koruyucu malzemeler olmaktadır. Kullanılacak bu apartlar hem kısa sürede hareket etmeyi hem de kişilere zararsız, kazasız bir taşıma yöntemi sunacaktır.

İlginizi Çekebilir: Piyano Akorları Nelerdir? 4 Başlıkta Piyano Akoru!

Piyano Taşıma Çantası

Piyano taşınma esnasında küçük parçalar için kullanılan yöntemlerin başında çanta bulunur. Aynı zamanda nakliyat firmasının kendini geliştirmesi ile birlikte büyük parçalardan oluşan çantalar da mevcuttur. Bu çantaların kullanımı ile birlikte:

İlgili Makaleler
Piyano Taşıma Çantası
Piyano Taşıma Çantası
  • Çizilme,
  • Çatlak,
  • Kırılma,
  • Tellerin zarar görmesi,
  • Piyano boyasının zarar görmesi engellenebilmektedir.

Çanta kullanımı taşıma esnasında en etkili olan yöntemlerden sadece birisidir.

Piyano Taşıma İstanbul

 

Piyano Taşıma İstanbul

Türkiye genelinde taşımacılık işlemlerinin yoğun olarak yapıldığı şehirlerin başında İstanbul yer almaktadır. İstanbul gerek gelişmişliği gerekse nüfusundan ötürü nakliyat konusunda gelişmiştir. Piyano taşıma İstanbul ilinde en sık başvurulan alanlardan birisidir. Kişiler mevcut piyanolarını güvenli bir şekilde taşıtmak adına bu firmalarla anlaşmalar yaparak hizmet satın almaktadır. Sizler de piyanonuzun zarar görmemesi adına bulunduğunuz ilçe kapsamında araştırma yapabilirsiniz.

Piyano Taşıma Ücreti

Piyano taşınırken ya  da taşınmadan önce karar verilmesi gereken, araştırılması gereken konular arasında ücretler bulunmaktadır. Piyano taşımak ücreti firmalar arasında farklı fiyatlandırmalara sebep olabilmektedir. Öncelikle kişiler eğer toplu bir taşıma gerçekleştirecekse piyano için özel bir fiyatlandırma istemek zorunda değildir. Ancak tek taşınacak parça piyano ise piyanonuzun türü, boyutu ve götürüleceği alana göre firmalar tarafından fiyatlar iletilmektedir.

Piyano Taşıma Ücreti

Firmalar arası piyano taşıma ücreti farklılaşmaktadır. Kişilerin vereceği fiyatlandırmada firmanın profesyonelliği, tanınırlığı ve hizmet verdiği ilçe dahi etkilidir. Bu yüzden belirli araştırmalar ile birlike hareket etmek daha uygun fiyatlar bulabilmenizi sağlayabilir. Ancak sırf ucuz olsun diye güvenilir olmayan nakliyat firmaları ile çalışılması önerilmez. Aksi takdirde piyanonuzun zarar görmesi olası durumlar arasında bulunacaktır.

Piyano Taşıma Yamaha

Piyano taşınma esnasında birbirinden farklı marka piyanolar götürülebilmektedir. Nakliyat firmaları arasında markalar arası bir değişim söz konusu olmayacaktır. Midex en çok taşınan ve en kaliteli müzik markası olduğundan sık sık karşılaşılmaktadır. Ancak, burada farklılık oluşturacak unsur marka değil piyanonun türü ve boyutu konusunda olmaktadır.

Piyano Taşıma Yamaha

Piyano taşıma esnasında piyano ne kadar büyükse nakliyat firmalarının da tercih edeceği aparatlar ve araçlar bu yönlü değişecektir. Yamaha markasına ait büyük piyanolar olabildiği gibi farklı bir müzik aleti markasına ait büyük piyanolar da aynı işleme tabi tutulmaktadır. Kişilerin piyano markasına göre taşımacılık araştırması bu yüzden uygun değildir. Temelde bir piyano taşıyan nakliyat firması araştırmalı, firmalarla iletişime geçmelisiniz. İletişim esnasında piyano boyutlarınızı iletmeniz taşıma esnasında kolaylık oluşturacaktır. Nakliyat firmaları da bu yönlü bir planlama içerisine girecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu