En İyi Müzik AletleriKlavyeli EnstrümanlarPopüler Müzik AletleriTuşlu Müzik Aletleri

Piyano Tavsiyesi ve Önerileri

Piyano Tavsiyesi ve Önerileri

Piyano tavsiyesi ve önerileri konusunda akıcı bir şekilde yer alacağı bu yazımızda öncelikle Tuşlu enstrümanların olmazsa olmazı olan piyano hakkında detaylı bilgilerin yanı sıra tavsiyelerde sunmak istiyorum. Bildiğiniz üzere piyano birçoğumuz için lüks ve ulaşılması zor bir enstrümandır. Elde edilen performans ve icralar göz önüne alındığında bu eşsiz enstrümandan mahrum kalmak çok üzücü bir durumdur. Fakat teknolojinin gelişmesi ve müzik aletlerine adapte edilmesinden dolayı kullanıcı tarafından avantaj sağlamaktadır.

Nasıl mı? Bildiğiniz üzere piyano denildiğinde taşınması zor, kurulumu ve üretimi zor kuyruklu piyano yani diğer bir adıyla akustik piyano modelleri aklımıza gelmektedir. Tabi bu muhteşem ürünler ücretlerini ve talepleri sonuna dek karşılayıp hak etse de birçok meraklı tarafından ulaşılması zor ürünlerdir. Bu yüzden sizlerin dikkatinizi çekeceğim piyano türü dijital piyano modelleridir. 

Dijital Piyano Avantajları

Dijital piyano avantajlarının günümüz şartlarını göz önüne aldığımızda oldukça fazla olduğunu fark etmeniz için konuyu kapsamlı bir şekilde ele almak istiyorum. Dijital piyano modellerini önermeme ve tavsiye etmeme sebep olan unsurlardan bahsetmek gerekirse;

 • Gelişen tuş hassasiyet kapasiteleri, 
 • Kullanım kolaylığı için sunulan fonksiyon ve özellikleri, 
 • Kayıt edebilme özelliği, 
 • Mikrofon girişi, 
 • Kulaklık girişi sayesinde dış ortamdan izole bir şekilde kişisel icralar yapabilme, 
 • Üretimin daha hızlı olmasından dolayı oluşan fiyat rekabeti, 
 • Özelliğe göre üretilen model çeşitliliği, 
 • Taşıma ve bakımın kuyruklu piyanoya nazaran çok daha basit olması, 
 • Tını ve ses bakımından son yıllarda çok verimli yol alması, 
 • Az yer kaplayabilmesi, duvar piyanosu vb. Çeşitlerinin olmasından dolayı, 

Bildiğiniz üzere dijital piyanolar ses üretirken iç yapısında bulunan tel ve çekiç prensibi bulunmaz bu sayede dijital ve elektronik aksamların kapasiteleri oranında ses elde edilir. Bunun eksi yönleri olduğu gibi artı kısımları da bulunmaktadır. Yani sizin anlayacağınız kuyruklu piyanolar gibi kaba ve çok yer kaplamadığı gibi birçok yere kolayca kurulup konumlandırılabilir. Tabi sizler üst düzey orkestra ve benzeri organizasyonlarda hem estetik hem de üst düzey tını isteğiyle bir piyano araştırıyorsanız eğer mutlaka akustik piyano modellerini değerlendirmelisiniz. 

Dijital piyano modelleri daha çok evlerde, küçük salonlarda, başlangıç ve orta düzey kullanıcılarında verimli şekilde değerlendirilmektedir. Tabi ücretlerinin arttığı gibi akustik modellerden geri kalmayacak derecede üst düzey ses becerisine sahip dijital piyano modelleri de bulunmaktadır. 

Piyano Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piyano satın alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda benim sizlere tavsiyem ise yukarıda yazan önemli unsurları dikkate aldıktan sonra mutlaka Midex Plx-189 seri Dijital Piyano modellerini incelemenizdir. Bu marka modeli sizlere tavsiye etmemin sebeplerinden bahsetmek gerektiğini düşünüyorum.

Piyano satın alırken dikkat edilmesi gerekenler aşağıda maddeler halinde yer almaktadır. 

 • Üst düzey özellikleri, 
 • Malzeme kalitesi, 
 • Kullanıcı yorumları, 
 • Kullanıcı dostu fonksiyonları, 
 • Üst düzey tuş hassasiyeti, 
 • Özelliklerine ve emsallerine kıyas ile fiyatıdır. 

Yukarıda yer alan unsurları bir bir taşıdığına ürünü tecrübe ettikten sonra hak vereceğiniz gibi bence daha fazla zaman kaybetmeden Midex-Plx189 seri dijital piyano modellerini güvenilir tedarik kanallarından satın alınız.  Ayrıca piyano tavsiyelerini dikkate alırken ve model belirlerken başta sizlerin kullanım düzeyiniz olmak üzere sizlere uzun vadede üstün performans sunabilecek olan kaliteli ve sağlam ürünler tercih etmeye özen gösteriniz. Bence piyano ve benzeri enstrümanları satın alırken özenle değerlendirilmesi gereken unsurların başında eğer maddi imkanlarınızı zorlayarak bir ürün satın almaya çalışıyorsanız eğer mutlaka uzun soluklu üstün performans sunabilecek ürünler satın almalısınız. Bunu başarmak içinde en önemli kısımlardan biri de üstün özelliklere sahip olmasıdır.

Bildiğiniz üzere piyano ve benzeri enstrümanlar oldukça maliyetli olduğu için zaten kişileri zorlamaktadır. İşte tamda bu yüzden vasat bir ürün satın almaktansa kaliteli ve özellikli ürünleri değerlendirmelisiniz. Tüm bu unsurları göz önüne aldığınız zaman sizler için avantaj haline dönüşmüş olan marka ve model çeşitliliğinden faydalanmalısınız.

Yani daha önce belirttiğim gibi teknolojinin ilerlemesi ve müzik aletlerine kolayca aktarılmasından dolayı birçok elektronik piyano ve diğer bir adıyla dijital piyano modelleri gerçekten fiyat bakımından ulaşılabilir tutarlara ulaşmıştır. Bu sayede gerek kullanıcısından araştırarak gerek icra ederek gerek hangi özelliği ne amaçla ve nerede kullanmak istediğinizi netleştirerek sizler için oldukça verimli enstrümanlar satın alabilirsiniz. En kısa zamanda hem kaliteli hem şık tasarıma sahip hem de sizlerin beklentisini en iyi şekilde karşılayabilecek olan dijital piyano modellerini keyifle icra etmenizi dilerim.

İlgili Makaleler

Piyano tavsiyesi, piyano önerisini oldukça akıcı bir şekilde aktarmanın yanı sıra sizlere hem de hangi tür piyano hem de belirlediğiniz piyano türünü satın alırken dikkat etmeniz gereken unsurları oldukça kapsamlı bir şekilde aktarmaya çalıştım. Müziğin ve enstrümanların hayatınızda daha iyi yer edinmesi dileğiyle kendinize iyi bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu