İncelemeler

Yamaha F370 Akustik Gitar

Yamaha F370 Akustik Gitar Fiyat

 

Yamaha F370 akustik gitar Yamaha markasının en uygun fiyatlı gitarlarından biridir. Genellikle uygun fiyatlı gitarların kaplaması için kontrplak malzemeler kullanılırken, F370’te böyle bir durum söz konusu değildir. Bu sayede gitarın akustik sesini etkileyecek bir durum ortaya çıkmamaktadır.

Kontrplak malzeme kullanılmamasının bir diğer avantajı da gitarın ağırlaşması gibi bir durumunun olmamasıdır. Yamaha F370 akustik gitar bu nedenle hafif ve işlevseldir. Gitarın ön kapak kısmında kullanılan malzeme ladindir. Genel itibariyle akustik gitarlarda zaten ladin ağırlıklı malzeme kullanılmaktadır. Yan ve arka kısımlarda kullanılan ağaç ise Nato isminde bir ağaçtır.

 

Yamaha F370 Akustik Gitar Fiyat

 

Yamaha F370 Akustik Gitar Fiyat
Yamaha F370 Akustik Gitar Fiyat

 

Yamaha F370 akustik gitar bir başlangıç seviyesi gitarı sayılabilir. Başlangıç seviye gitarların fiyatları genellikle uygun maliyetli olmaktadır. Ancak F370’in fiyatı diğer başlangıç gitarlarına göre bir miktar pahalı gelebilir. Bunun sebebi gitarın kaliteli olması ve hemen hemen ileri seviye gitarlarla yarışmasıdır. İnternet üzerinden online satış mağazalarında 2.300-2650 TL arasında satılmaktadır.

 

Yamaha F370 Yorum

 

İlgili Makaleler
Yamaha F370 Yorum
Yamaha F370 Yorum

 

Yamaha markasının kalitesi henüz ilk tutuşta bile kendini belli etmektedir. Gitarın tınısı ve tonlaması, çalarken hissettirdiği rahatlık sıklıkla tercih edilmesine neden olmaktadır. Yamaha F370 akustik gitar, iyi bir gitara sahip olmak isteyenler için güzel bir tercih olacaktır. Özellikle klavyesi ve tellerinin çalarken kolaylık sağlaması yönünden oldukça başarılı bir gitar olduğu söylenebilir.

Gitarın tellerinin birbirine yakın olması kafalarda soru işaretine neden olsa da tahmin edildiği üzere bir cızırdama yaratmamaktadır. Gitarın sap kısmında malzeme olarak gül ağacı kullanılmıştır.

 

Yamaha F370 Akustik Gitar Nerden Alınır?

 

Yamaha F370 Akustik Gitar Nerden Alınır?
Yamaha F370 Akustik Gitar Nerden Alınır?

 

Bilindiği üzere Yamaha markası, oldukça pahalı ürünleri olan bir markadır. F370 ise bu markanın en uygun gitarlarından biridir. Başlangıç seviyesi için hem çalımı rahat hem de kaliteli bir gitar tercih etmek isteyenler fazlasıyla rağbet göstermektedir. Bu anlamda hem sizi zorlamayacak hem de tonlamalarının rahatsız edici olmadığı bir gitara sahip olabilirsiniz.

Yamaha F370 akustik gitar almak isteyenler için güvenilir online alışveriş sitelerini tercih edebilirsiniz. Kredi kartına taksit seçeneklerinin de bulunduğu bu sitelerden gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra görerek almak isterim diyenler için müzik aletleri satan mağazalarda da satışı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu